شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

اعزام تیم های تخصصی مشاوره به مدارس روستایی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: برای گسترش خدمات روانشناسی، تیم‌های تخصصی حوزه مشاوره به مناطق و مدارس روستای اعزام می شوند.

آرشیو اخبار
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

علی موحدی در نشست با مشاوران مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزان استان با بیان اینکه مراکز مشاوره باید مکانی امن و آرامش‌بخش برای دانش آموزان و خانواده‌ها باشد، اظهار کرد: مشاوران در فضایی اعتمادساز با راهکارهای روانشناسی و تربیتی مشکلات خانواده‌ها و دانش آموزان را کاهش دهند.

علی موحدی افزود: هدایت تحصیلی یکی از تصمیات بسیار مهم و سرنوشت ساز دانش آموزان است که مشاوران باید در این تصمیم گیری نقشی برجسته داشته و به دانش آموزان و خانواده‌ها در تصمیم گیری صحیح کمک کنند.

وی با تاکید برگسترش خدمات روانشناسی در سراسر استان، خاطرنشان کرد: با اعزام تیم‌های تخصصی حوزه مشاوره آموزش و پرورش استان، به مناطق و مدارس روستایی استان، تلاش می کنیم در کنار همه دانش آموزان و خانواده‌ها باشیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و افزایش استفاده از فضای مجازی برای مسائل آموزشی و غیرآموزشی، عنوان کرد: گسترش نقش فضای مجازی علاوه بر محاسنی که دارد، ممکن است آسیب‌هایی هم متوجه نسل نوجوان و جوان نماید که این اطمینان را به دانش آموزان و اولیا می دهیم که مشاوران پرتلاش ما در مدارس و مراکز مشاوره آمادگی دارند با ارائه راهکارهای فنی و تخصصی، این آسیب ها را به حداقل برسانند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل اضافه کرد: با حمایت مدیرکل و مسوولان حوزه مشاوره وزارت آموزش وپرورش در نظر داریم مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی استان را در تراز بک مرکز جامع استانی ارتقاء دهیم.

وی ادامه داد: نوسازی این مرکز در دستور کار معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل قرار گرفته است و تلاش می کنیم تا مهرماه سال جاری، این عملیات به پایان برسد.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !