شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

کاهش آمار کرونا در بوشهر/ کمبود تخت بیمارستانی نداریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خوشبختانه از دو هفته گذشته تاکنون میزان آمار ورودی به بیمارستان‌ها و بستری در بخش ویژه ICU کاهش پیداکرده است اما این به معنای بی‌توجهی و عادی‌سازی شرایط نیست.

آخرین اخبار
۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری ظهر دیروز در نشست خبری شورای اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا بابیان اینکه دو هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی در بوشهر وجود دارد، اظهار داشت: در حال حاضر به ازای هر یکهزار نفر تعداد ۸/۱ دهم تخت بیمارستانی وجود دارد که پیش‌بینی‌شده این میزان تا سال ۱۴۰۴ به ۲/۲ دهم به ازای هر یکهزار نفر در استان بوشهر ارتقا پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به روند پروژه‌های سلامت و درمان گفت: در هفته دولت دو کلینیک پزشکی به مساحت ۲۲۰۰ و ۵۰۰۰ متر به ترتیب در شهرستان‌های دشتستان و بوشهر افتتاح خواهد شد. همچنین بیمارستان ۱۱۰ تخت خوابی شهدای هسته‌ای بوشهر نیز بااعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان در پاییز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: تجهیزات بیمارستان‌های فاطمه زهرا (س) بوشهر، ۱۷ شهریور دشتستان و محمد رسول‌الله (ص) عسلویه نیز در حال تکمیل است. همچنین یک بیمارستان ۶۰ تخت خوابی نیز توسط نیروی دریایی سپاه در عسلویه به بهره‌برداری خواهد رسید.

کشمیری با اشاره به وضعیت اورژانس هوایی بوشهر، بیان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته، پایگاه اورژانس هوایی بوشهر مجهز خواهد شد و یک فروند بالگرد اختصاصی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار خواهد گرفت.

وی بابیان اینکه در فاصله هر ۲۷ کیلومتر یک اورژانس در استان بوشهر وجود دارد، عنوان کرد: بر اساس این شاخص، زمان رسیدن بر سر بالین بیماران شهری ۶ دقیقه و بین‌شهری ۱۴ دقیقه است که این نشان‌دهنده وضعیت مناسب اورژانس در استان بوشهر است.

دبیر ستاد مقابله باکرونا در استان بوشهر در خصوص اعلام نشدن آمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا، تصریح کرد: با اعلام وزارت بهداشت، اطلاع‌رسانی را به سمت بیمارستان‌ها و اثرات بیماری برده‌ایم؛ کما اینکه آمار ورودی به بیمارستان‌ها و میزان بستری‌ها روزانه به‌صورت شفاف در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

این مقام مسؤول تصریح کرد: بیشترین قربانیان کرونا در بانک‌ها بوده است؛ همچنین بیشترین میزان مبتلایان به کرونا متعلق به شهرستان بوشهر بوده که بخشی از این آمار بالا به دلیل مراوده بین بوشهر و خوزستان است.

کشمیری با اشاره به اثرات استفاده مردم از ماسک در بوشهر، خاطرنشان کرد: خوشبختانه از دو هفته گذشته تاکنون میزان آمار ورودی به بیمارستان‌ها و بستری در بخش ویژه ICU کاهش پیداکرده است اما این به معنای بی‌توجهی و عادی‌سازی شرایط نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تاکنون بیماری نبوده که به علت کمبود جا، امکان پذیرش در بیمارستانی را نداشته باشد اما به‌اندازه کافی کیت تشخیص ویروس کرونا در استان بوشهر وجود ندارد و اولویت آزمایش باکسانی است که در بیمارستان‌ها بستری هستند.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !