یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

داروی «رمدسیویر» تولید داخل به تعداد نیاز تحویل مراکز درمانی استان بوشهر می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون ۲ محموله داروی «رمدسیویر» برای درمان بیماران کرونایی تحویل استان شده است گفت: همزمان با تولید داخلی این دارو ضمن صرفه‌جویی در هزینه، تعداد آن در مراکز درمانی نیز افزایش می‌یابد.

آخرین اخبار
۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی و رعایت ماسک برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا اظهار داشت: روند بیماری کرونا نسبت به یک ماه گذشته سیر نزولی دارد  برای پایداری این روند نیاز به ادامه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر پرهیز از تجمعات به برنامه ماه محرم پرداخت و بیان کرد: برنامه‌های ماه محرم در ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان بوشهر بررسی شد و در این راستا استاندار بوشهر بر تشکیل کارگروه تخصصی برای ارائه راهکار لازم تاکید کرد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با اشاره به وضعیت آب و هوایی استان بوشهر همراه با رطوبت گفت: تمامی مناطق استان بوشهر گرمسیر همراه با رطوبت است که عزاداری سنتی در استان بوشهر با توجه به وضعیت آب هوایی باید حتما در فضای سربسته باشد از این نظر روش سنتی سبب انتقال سریع بیماری کرونا می‌شود که باید راهکار مطلوب‌تری در مقابله با کرونا در مراسم ایام ماه محرم ارائه شود.

کشمیری بیشترین ابتلا به بیماری کرونا در بین شهرستان‌های ۱۰ گانه استان را شهرستان بوشهر دانست و بیان کرد: شهرستان بوشهر به سبب  مراودات بیشتر با خوزستان شرایط کرونایی آن به مراتب  نسبت به دیگر نقاط  وضعیت بدتری دارد.

وی با بیان اینکه احتمال بدتر شدن شرایط کرونایی در شهرستان بوشهر وجود دارد تاکید کرد: لازم است مردم در مقابله با کرونا  با رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک اقدامات پیشگیرانه را با حساسیت بیشتری دنبال کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با اشاره به روند انجام آزمایشات و تست کرونا در آزمایشگاه‌های استان بوشهر گفت: متاسفانه کیت‌ها محدود است و کشور در شرایط تحریم قرار دارد، از این نظر امکان تست گیری از همه مردم وجود ندارد، در این زمینه سعی شده  با نظارت بر روند انجام تست‌ها و آزمایشگاه‌ها شرایط بهتری فراهم شود.

کشمیری تعداد بیماران بستری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد بیماران بستری حادتنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر کرونایی هستند که با فرهنگ سازی استفاده از ماسک، بیماران کرونایی در استان بوشهر روند کاهشی گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیشترین مبتلایان به کرونا را  مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده افرادی که در مراسم ختم، عروسی، میهمانی‌ها و دورهمی‌ها حضور داشته‌اند به کرونا مبتلا شده‌اند و در این راستا پرهیز از حضور در تجمعات امری مهم و ضروری است.

وی، با بیان اینکه اکنون استان بوشهر در ابتلا، بستری و فوتی کرونایی به ثبات رسیده است گفت: روند کاهشی  ابتلا به کرونا به معنای تمام شده مشکل نیست بلکه به معنای ادامه دهنده رعایت پروتکل بهداشتی برای مصون ماندن از بیماری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون ۲ محموله داروی «رمدسیویر» برای درمان بیماران کرونایی، تحویل استان شده است گفت:  محموله سوم هم به میزان قابل توجهی در در حال ارسال است ولی با تولیدات داخلی، ضمن اینکه تعداد داروهای تحویلی به استان افزایش می‌یابد هزینه آن یک چهارم هزینه خارجی است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !