یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۸۵ درصد بوشهری‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در حال حاضر حدود ۸۵ درصد مردم استان بوشهر پروتکل‌های بهداشتی را در مقابل بیماری کرونا را رعایت می‌کنند.

آخرین اخبار
۰۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری با اشاره به اینکه در یک هفته اخیر با تلاش‌های انجام شده بستری بیماران کرونایی به وضعیت ثباتی رسیده است اظهار داشت: بیماری کرونا از اواسط خرداد ماه اوج گرفت که در این راستا تلاش‌هایی برای کنترل آن از جمله اعمال محدودیت‌ها انجام شدکه در یک ماه گذشته تاکنون روند کاهشی داشته است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر وضعیت بستری بیماران کرونایی را تشریح کرد و گفت: با تلاش‌های انجام شده و با همکاری مردم در رعایت پروتکل بهداشتی و وفواصل اجتماعی شیب صعودی بیماری کرونا شکسته و افقی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه استفاده از ماسک برای همگان امری مهم و ضروری شده افزود:با رعایت موارد بهداشتی  و پرهیز از تجمع و استفاده از ماسک، استان بوشهر از صعودی شدن در ابتلا به کرونا خارج شد و روند نزولی دارد.

وی، با بیان اینکه تاکنون افزون بر ۸ هزار نفر در استان بوشهر در ابتلا به کرونا مثبت بوده‌اند خاطرنشان کرد: بیشترین ابتلا به بیماری کرونا در بین شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر دشتستان ۳۳ درصد، بوشهر ۲۸ درصد ، گناوه ۱۳ درصد و مابقی شهرستان‌ها یک تا ۵ درصد بوده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه ۴۰ درصد از ابتلا به بیماری کرونا در استان بوشهر خانم‌ها بوده است تصریح کرد: سالمندان ۶۲ درصد، میان‌سال‌ها۳۲ درصد، جوانان ۱٫۵ درصد، نوجوانان و کودکان زیر ۱ درصد از مرگ‌های کرونایی به خود اختصاص داده‌اند.

کشمیری، با بیان اینکه بیشترین آسیب دیدگان جسمی در عرصه بیماری کرونا سالمندان بودند افزود: ۷۰ درصد فوتی‌های کرونایی سالمندان ثبت شده و در همین حال بیماران کرونایی که فوت کرده‌اند بیشتر آنان بیماری زمینه‌ای فشارخون، دیابت، قلبی عروقی، کلیوی و سرطان داشته‌اند.

وی، با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی افزود: بسیاری از افرادیکه به کرونا ابتلا شده‌اند ناشی از بی توجهی به رعایت پروتکل بهداشتی بوده چراکه رعایت نکردن در انتقال ویروس کووید ۱۹ بسیار موثر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه خوشبختانه اکنون ۸۵ درصد مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مردم پروتکل بهداشتی رعایت می‌کنند خاطر نشان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده ۸۰ درصد مردم در اصول بهداشتی، حفاظت فردی رعایت می‌کند.

کشمیری با بیان اینکه ۷۸ درصد اماکن و معابر گندزدایی به صورت مستمر شده است تصریح کرد: با اجرای گشت‌ها و بازرسی‌های انجام شده ۲ درصد از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی که پروتکل بهداشتی را رعایت نکرده‌اند به مراجعه قضایی معرفی شده و ۱ درصد آنها پلمب شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونای استان بوشهر با بیان اینکه از ۵ هزار واحد صنفی بادید مشترک انجام شده خاطرنشان کرد: تاکنون ۵۰۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و کسبه‌ای که پروتکل بهداشتی در مقابله با کرونا رعایت نکرده‌اند پلمب شده است.

وی از افزایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و اداری خبر داد و بیان کرد: افزایش فرهنگ استفاده از ماسک و پروتکل بهداشتی سبب شده استان بوشهر از وضعیت قرمز خارج شود و اکنون در مرحله هشدار قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه هرگونه اجتماع شرایط را برای انتشار بیماری کرونا را فراهم می‌کند از اعزام تیم واکنش سریع به منازل بیماران کرونایی برای جداسازی بیماران از سایر افراد خبر داد و تصریح کرد: آموزش، گندزدایی از اولویت دانشگاه علوم پزشکی بوشهردر عرصه پیشگیری از بیماری کرونا است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به کاهش بیماران کرونایی و سیر نزولی در ابتلا به آن خاطرنشان کرد: در حال حاضر استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و کاهش تجمعات سبب شده میزان شیوع بیماری تا حدودی در استان بوشهر کاهش یابد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !