جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۱۲۰۰ هیئت مذهبی در مقابله با کرونا و رسیدگی به نیازمندان استان بوشهر فعالیت دارند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه برنامه‌های ماه محرم در فضای حقیقی و مجازی برگزار می‌شود گفت: ۱۲۰۰ هیئت مذهبی در تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در زمینه مقابله با کرونا و رسیدگی به نیازمندان استان فعالیت دارند.

آخرین اخبار
۰۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی  با بیان اینکه ضدعفونی مراکز دینی و مذهبی استان بوشهر مستمر انجام می‌شود اظهار داشت: اکنون بیشتر برنامه‌های مذهبی و دینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و استفاده از ماسک در همه سطوح الزامی است.

وی، با اشاره به فعالیت ۱۲۰۰ هیئت مذهبی در استان بوشهر افزود: این هیئت‌ها در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده در زمینه مقابله با کرونا  و رسیدگی به نیازمندان فعالیت دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر ضدعفونی تجهیزات هیئت‌های مذهبی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: در شرایط کرونایی ظرفیت اماکن مذهبی‌کاهش یافته و بیشتر در شبکه‌های اجتماعی تولید محتوا و عرضه می‌کنند.

حجت‌الاسلام سروستانی به برنامه‌های ماه محرم پرداخت و افزود: در برگزاری برنامه‌های ماه محرم طرح‌های مختلفی ساماندهی شده که این مهم با همکاری وعاظ، روحانیون، مبلغان دینی و مذهبی اجراء می‌شود.

وی، استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان به صورت اجرای خیابانی با دستورالعمل بهداشتی را مورد توجه قرار داد و افزود: ایستگاه‌های سلامت در ایام ماه محرم در حسینیه‌ها و مساجد استان بوشهر برپا می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه برنامه‌های ماه محرم در فضای حقیقی و مجازی برگزار می‌شود گفت:در فضای حقیقی به ظرفیت یک سوم مکان‌های مذهبی در مدت زمان کوتاه برنامه‌های ماه محرم برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سروستانی از اجرای طرح منبر تا ممبر در ماه محرم خبر داد و بیان کرد: سوگواری‌های فضای مجازی با مشارکت مبلغان روحانی در قالب طرح «از منبر تا ممبر» اجراء می‌شود.

وی، با بیان اینکه در ماه محرم توزیع نذورات و اقلام بهداشتی و ماسک مورد توجه است خاطرنشان کرد: در اجرای برنامه‌های ماه محرم هر هیئت یک موکب سلامت و هر حسینیه و مسجد یک فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به تبلیغات دینی در ماه محرم و ضرورت بهره‌مندی همه مردم از برکات آن افزود: برگزاری مجالس و محافل اهل بیت(ع) به‌ویژه امام حسین(ع) از اهمیت بسیاری برخوردار است که افزایش شعور اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و اعتقادی مورد توجه هیئت‌های مذهبی است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !