شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

در بحث انتخابات آمریکا ما نباید پاس گل به ترامپ به‌دهیم

در بحث انتخابات آمریکا ما نباید پاس گل به ترامپ به‌دهیم که تقویتش کنیم و نه خواستار ضعف ترامپ هستیم چون معتقدیم هم جریان دمکرات و هم جمهوری خواه از یک قماش هستند ولی در فضای بین المللی نشان داده ایم که اگر کسانی بخواهند با جمهوری اسلامی نزاعی داشته باشند قطعاً جوابی عاقلانه و انقلابی دریافت خواهند کرد.

آرشیو اخبار
۰۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

ترامپ در ایام انتخابات آمریکا با کاهش محبوبیت مواجه شده و با نگاهی به آمارها و وضعیت فعلی آمریکا می بینیم که جوبایدن به عنوان رقیب در حزب دموکرات از ایشان وضعیت بهتری دارد، به همین خاطر اقدام استراتژیک ترامپ در حال شکل گیری است یعنی حل مسائل داخلی را به بحران های بین المللی منتقل بکند.

ترامپ به غیر از اینکه در غرب آسیا در حال ایجاد بحران است در جاهای دیگر دنیا هم بحران هایی را شکل داده است؛ مثل در چین به همین نحو، در تقابل با روسیه، جاهایی که رقبای استراتژیک ترامپ هستند.

یکی از علت های رفتار ترامپ در قبال ایران را می توان همین تغییر نگاه داخلی به حوزه بین الملل باید دانست. علت دیگری هم بحث پرونده تسلیحاتی جمهوری اسلامی است که اگر طبق برجام پیش برود تا چند ماه آینده تحریم های تسلیحاتی برداشته می شود.

به همین خاطر راهکار ترامپ برای خلاص شدن از این وضعیت، ایجاد بحران در عرصه بین المللی برای سرپوش گذاشتن روی مسائل و مشکلات داخلی است. چنین راهکاری را درقبال جمهوری اسلامی با اقدام اخیر می بینیم که پیش می برد.

حرکت خلاف اخلاقی که آمریکایی ها انجام داده اند، آن خو و منش آمریکایی ها را نشان داد که به واسطه عملیات سوتر اقدامی کنند که پدافند سوریه اشتباه کند و جان ده ها نفر را مورد حمله قرار دهد و هواپیمای جمهوری اسلامی را ساقط کند. این نشان می دهد که همان حقوق بشر آمریکایی و بحث های اخلاقی که در مورد آمریکا می کنیم واقعا درست است.

ما باید چه کار کنیم؟

در بحث انتخابات آمریکا ما نباید پاس گل به ترامپ به‌دهیم که تقویتش کنیم و نه خواستار ضعف ترامپ هستیم چون معتقدیم هم جریان دمکرات و هم جمهوری خواه از یک قماش هستند ولی در فضای بین المللی نشان داده ایم که اگر کسانی بخواهند با جمهوری اسلامی نزاعی داشته باشند قطعاً جوابی عاقلانه و انقلابی دریافت خواهند کرد. اینکه به چه شکل و کجا جواب داده شود، نظام جمهوری اسلامی بررسی می کند و عاقلانه و به موقع جواب می دهد.

طرف دیگر قضیه استفاده از ظرفیت قانونی در بحث حقوق بین الملل است که باید پیگیری شود چون حرکتی که آمریکایی ها کردند هم خلاف قانون و هم خلاف عرف بین الملل بوده است که وزارت خارجه باید از جاهایی مثل ایکائو، شورای امنیت، سازمان ملل و امثالهم پیگیری کند تا با آمریکایی ها برخورد لازم صورت پذیرد.

 

یعقوب ربیعی معاون سیاسی منطقه دوم دریایی سپاه

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !