شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

بررسی بدهی ۳۰۰ هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی در کمیسیون اصل ۹۰

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که مسئله بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی شفاف سازی نشود پرونده را برای رسیدگی به کمیسیون اصل 90 مجلس ارجاع خواهیم داد.

آرشیو اخبار
۰۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

«سید سلمان ذاکر»، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی یکی از مهمترین  مسائل موجود در این کمیسیون است گفت: بین ادعای دولت و سازمان تامین اجتماعی در رقم بدهی اختلاف فاحشی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: رئیس جمهور اعلام کردند که بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است در حالی که سازمان تامین اجتماعی این رقم را ۳۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه این مسئله را با حضور وزیر کار و مسئولین سازمان تامین اجتماعی بررسی کردیم اما هنوز مجلس به نتیجه قابل قبول نرسیده است گفت: باید گزارش کامل به مجلس ارائه شود تا تکلیف ۲۰۰ هزار میلیارد تومان مابه التفاوت روشن شود.

ذاکر با اشاره به اینکه این ۲۰۰ هزار میلیارد تومان حق و حقوق مردم به خصوص بازنشستگان و قشر کم درآمد است که ۳۰ سال خدمت کردند گفت: باید شفاف سازی شود تا روشن شود که این رقم کجاست. این مطالبه اعضای کمیسیون اجتماعی است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: در صورتی که این مسئله به طور دقیق از سوی دولت شفاف سازی نشود به هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی پیشنهاد خواهم داد تا پرونده این بدهی تشکیل  و به کمیسیون اصل ۹۰ ارسال شود تا حقوق مردم مطالبه شود. این حق مردم است و باید هرچه زودتر به صندوق تامین اجتماعی برگردد.

منبع: دانا

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !