یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در استان بوشهر پرداخت شد

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر از تخصیص بالغ بر ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: تاکنون نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان پرداخت تسهیلات به ثبت رسیده است.

آخرین اخبار
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

داریوش زراعت‌گر ظهر دیروز در نشست بررسی تسهیلات بانکی هنرمندان و اصحاب رسانه  ضمن اشاره به سیاست‌های جدید دولت در امور بانکداری اظهار داشت: بعضی از بانک‌ها در پرداخت تسهیلات سلیقه‌ای و در برخی موارد سختگیرانه عمل  می‌کنند که مشکلاتی ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به واردشدن خسارت حداکثری به بعضی از کسب و کارها در ارتباط با ویروس کرونا بیان کرد: مردم برای گذران زندگی روزمره خود به دنبال دریافت وام و تسهیلات بانکی هستند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهربا اشاره به این نکته که منابع پرداخت وام‌های قرض الحسنه کاملا مدیریت می‌شود، افزود: این‌گونه وام‌ها عموماً به مزدوجین و طرح‌های اشتغال‌زایی اختصاص داده می‌شود و خیلی سخت می‌توان از این منابع به هنرمندان وام‌هایی تخصیص داد.

زارعت‌گر تاکید کرد: باید با برگزاری جلسات و ارائه راهکارهای پیشنهادی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه وام‌هایی با بهره پایین و بازپرداخت‌های بلند مدت اختصاص داد.

وی با بیان اینکه وام‌ها با سود ۱۸ درصد در سیستم بانک‌ها تعریف شده است تصریح کرد:برای تخصیص وام با بهره پایین‌تر نیاز به مذاکره با مسئولان در مرکز کشور است تا شعب بانک‌های استان بتوانند این تسهیلات را در اختیار  متقاضیان قرار دهند.

تخصیص ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات به استان بوشهر

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر از تخصیص ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات به استان بوشهر برای صنوف آسیب دیده از کرونا خبر داد و تصریح کرد: این وام‌ها با بازپرداخت ۲۴ ماه است که پس از پرداخت وام، با تنفس ۲ و یا ۳ ماهه پرداخت اقساط اغاز می‌شود.

زراعت‌گر ثبت نام در سامانه کارآ برای دریافت اینگونه وام‌ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: تاکنون نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان پرداخت تسهیلات بانکی  یاد شده برای صنوف آسیب دیده از کرونا  استان بوشهر به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی در تعامل با ۱۴ گروه صنفی در حل مشکلات آنها اقداماتی انجام داده است  خاطرنشان کرد: شعب بانک‌های استان بوشهر آماده هرگونه همکاری برای پرداخت تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون تومان با بازپرداخت سه ساله و سود ۱۸ درصد به صورت کارت اعتباری هستند.

حدود ۲۰ میلیارد تومان به هنرمندان استان بوشهر خسارت وارد آمد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر هم  با بیان اینکه هنرمندان از عوامل تاثیرگذار فرهنگ و هنر جامعه هستند افزود: هنرمندان با روحیه حساس و هنری ارزشمند و خلق آثار هنری و در اختیار گذاشتن آن سبب ترویج و رشد فرهنگ و هنر در جامعه می‌شوند.

فاطمه کرم‌پور با اشاره به اینکه یک هنرمند برای تولید آثار خود در جامعه نیازمند شرایط روحی مناسب است گفت: هنرمندان با فکری باز و ذهنی خلاق آثاری ماندگار و تاثیرگذار خلق  می‌کنندو با ارائه آن نشاط اجتماعی به وجود می‌آورند.

وی با اشاره به اینکه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بیش از دیگر صنوف تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته‌اند خاطرنشان کرد: با شیوع این ویروس، مشکلات مالی هنرمندان و سختی‌های پیش‌رو را دو چندان کرده به گونه‌ای که حدود ۲۰ میلیارد تومان به این عرصه خسارت وارد آمده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در دیگر استان‌ها وام‌هایی با سود ۴ درصد به هنرمندان تخصیص داده شد تاکید کرد: امید است در روز ۱۷ مرداد مصادف با روز خبرنگار با همکاری و نگاه ویژه مدیریت بانک‌ها، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بتواند هدیه‌ای ویژه به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اهداء کند.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !