یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در شهرستان دیلم تقویت می‌شود

امام جمعه دیلم گفت: فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی در شهرستان دیلم تقویت می‌شود.

آخرین اخبار
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت الاسلام محمود اسدی عصر شنبه در نشست با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم اظهار داشت: یکی از موالید اصلی انقلاب اسلامی نماز جمعه است.

وی اضافه کرد: نماز جمعه یکی از رایحه‌های خوشبویی است که به مشام مردم دمیده و نقش بسیار مهمی در انقلاب اسلامی و ترویج دینی و مذهبی به همراه داشته است.

امام جمعه دیلم با اشاره به پنجم مرداد سالروز اولین نماز جمعه در تاریخ انقلاب افزود: نماز جمعه پایگاهی برای یاری و نگهبانی انقلاب است.

وی نماز جمعه را پایگاه امامت، ولایت، تقوا، و تربیت عنوان کرد و اظهار داشت: نماز جمعه نماد برجسته و شایسته انقلاب است و دعوت مردم به تقوا الهی بیان روایات اسلام و آشنایی مردم با دین و ولایت از برکات نماز جمعه است.

اسدی همراهی و همکاری نهادهای فرهنگی، بویژه فعال شدن کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را بستری بسیار مناسب برای شناسایی استعدادهای نوجوانان و جوانان دانست و اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مراکزی هستند که می‌توانند نقش اساسی در پیشبرد اهداف فرهنگی داشته باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیلم در ادامه بیان داشت: یکی از رویکردهای اساسی و مهم نماز جمعه تقویت فعالیت‌های فرهنگی هنری و مذهبی در شهرستان و جذب اقشار مختلف مردم بویژه نوجوانان و جوانان به مسجد است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در این دیدار گفت: به مناسبت ۵ مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی بر خود لازم دانستم تا از حضور مستمر و اثر گذار امام جمعه محترم و همکاری‌های همه جانبه ایشان در سطح شهرستان دیلم تقدیر و تشکر کنم.

زهره محنایی به نقش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در جهت تشویق نوجوانان و جوانان به فریضه مهم نماز جمعه پرداخت و افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مراکزی هستند، که می‌توانند نقش اساسی در پیشبرد امورات فرهنگی، دینی و مذهبی را در جامعه ایفا کنند.

وی ضمن اعلام همکاری و مشارکت همه جانبه در جهت برپایی هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن نماز جمعه در سطح شهرستان دیلم اظهار داشت: این اداره آماده خدمت رسانی در کلیه برنامه‌های فرهنگی، هنری و مذهبی را در کنار ائمه جمعه و سایر نهادها جهت پیشرفت و گسترش این فریضه مهم الهی را انجام خواهد داد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !