شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۱۹۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به استان بوشهر ابلاغ شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا اشاره به ابلاغ تسهیلات اشتغال‌زایی و مشاغل خانگی گفت: در این راستا ۱۹۲.۸ میلیارد تومان به استان بوشهر ابلاغ و بر اساس طرح‌های تدوین شده پرداخت می‌شود.

آخرین اخبار
۰۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حمیدرضا پناه  با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در نقاط روستایی و عشایری اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها، توسعه اشتغال پایدار در روستاها و مناطق عشایری است و آئین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه در این راستا طرح‌های اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی تدوین و عملیاتی شد خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۵۶ میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و عشایری پرداخت شد.

پناه پرداخت تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و طرح توسعه اشتغال روستایی و عشایری را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این تسهیلات بیشتر در بخش‌های کشاورزی, صنعتی و خدماتی پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال روستاییان از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی برای پرداخت به متقاضیان تامین می‌شود، خاطرنشان کرد: در این راستا ۱۹۲٫۸ میلیارد تومان به استان بوشهر ابلاغ و بر اساس طرح‌های تدوین شده پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از اعتبارات یاد شده ۶۸ میلیارد ریال به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی اختصاص دارد افزود: با این اعتبار پیش بینی  اشتغال ۶۰۰ نفر در نقاط روستایی و عشایری شده است.

پناه ، از ابلاغ یک‌هزار ۸۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی فراگیر خبر داد و تصریح کرد: مرحله پنجم این تسهیلات برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق روستایی و عشایری ابلاغ شده که بر اساس رسته‌های اولویت‌دار با هدف اشتغال پایدار در این مناطق پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: سال گذشته۲۵۶  میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به  بخش‌های کشاورزی، صنعتی و خدماتی پرداخت شد که با اجرای ۲ هزار ۶۰۰ طرح ، زمینه اشتغال ۴ هزار و ۶۸۰ نفر فراهم شد.

وی افزود: ابلاغ تسهیلات اشتغال‌زایی فراگیر  برای اجراء، توسعه و تکمیل طرح‌ها در مناطق روستایی و عشایری پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، از ابلاغ و پرداخت تسهیلات حمایت از آسیب دیدگان معیشتی خبر داد و خاطرنشان کرد:میزان پرداخت تسهیلات به صنوف آسیب دیده از کرونا محدودیت ندارد و تاکنون ۵۵ میلیارد ریال به بیش از ۴۰۰ واحد صنفی استان بوشهر پرداخت شده است و این مهم همچنان ادامه دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !