یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

آمبولانس هوایی بوشهر مجددا راه‌اندازی شد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر با بیان اینکه اورژانس هوایی بوشهر مدتی متوقف بود گفت: با استقرار بالگرد تخصصی، آمبولانس هوایی بوشهر پس از سه ماه توقف مجددا راه‌اندازی شد.

آخرین اخبار
۰۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالرحیم دادجو مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه هم اکنون ۵۴ پایگاه اورژانسی در نقاط شهری و جاده‌ای فعال است اظهار داشت: در استان بوشهر ۱۹ پایگاه امداد شهری و ۳۴ پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه  اورژانس هوایی فعال است.

وی از راه‌اندازی مجدد پایگاه اورژانس هوایی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد:این پایگاه امداد هوایی که مدت‌ها به سبب نبود بالگرد تخصصی، تعطیل بود مجددا با تامین آمبولانس هوایی راه‌اندازی شد و فعالیت خود را برای انتقال بیماران و حادثه‌دیدگان در نقاط مختلف استان بوشهر آغاز کرده است.

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر از راه‌اندازی پایگاه اورژانس جاده‌ای نخل تقی خبر داد و بیان کرد: اکنون ۳۴ اورژانس جاده‌ای در محورهای مختلف استان بوشهر فعال است و خدمات مورد نظر را ارائه می‌دهد.

دادجو با بیان اینکه روزانه بیش از ۶۰ ماموریت در اورژانس شهری استان بوشهر انجام می‌شود گفت: در پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای استان بوشهر روزانه  بیش از ۱۰۰ ماموریت اجرا می‌شود به‌گونه‌ای که سال قبل ۴۰ هزار بیمار و حادثه دیده در نقاط مختلف استان بوشهر از طریق اورژانس جاده‌ای به مراکز درمانی منتقل شده است.

وی با بیان اینکه اورژانس بوشهر سالانه ۴۰ هزار ماموریت در سطح ۵۰ پایگاه‌های شهری، جاده‌ای و هوایی انجام می‌دهد به افزایش دمای هوا در استان پرداخت و افزود: با توجه به افزایش دما در استان بوشهر، گرمازدگی برخی مردم را تهدید می‌کند که در این راستا تعدادی به سبب گرمازدگی به مراکز درمانی اعزام شده‌اند.

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر علائم اولیه گرمازدگی را سردرد، سرگیجه، تهوع و تشنگی دانست و تاکید کرد: با افزایش دمای در نقاط مختلف استان بوشهر گرمازدگی  برخی مردم را تهدید می‌کند که سالمندان، کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

دادجو، با بیان اینکه افرادیکه در فضای آزاد همانند کارگران ساختمانی و پاکبانان، صیادان، و رانندگان بیشتر در معرض خطر گرمازدگی قرار دارند افزود: گرمازدگی بیشتر در بین افرادی اتفاق می‌افتد که به مدت طولانی در معرض نور آفتاب و یا در فضای گرم و سر بسته که تهویه مناسبی ندارد قرار دارند.

وی به وضعیت بیماری کرونایی در استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: برای مصون ماندن از ابتلا به ویروس کرونا لازم است مردم ضمن رعایت پروتکل بهداشتی همواره از ماسک در محافل عمومی استفاده کنند.

مدیرمرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه روند ابتلا به کرونا در  استان به سطح ثابت رسیده است خاطرنشان کرد: اورژانس بوشهر برای خدمات رسانی به بیماران کرونایی و اعزام آنان به مراکز درمانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از آمادگی بالایی برخوردار است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !