یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۵۵ میلیارد ریال تسهیلات به ۴۰۰ صنف آسیب‌دیده از کرونا در استان بوشهر پرداخت شد

معاون اشتغال و کارآفرینی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه در دریافت تسهیلات حمایتی آسیب دیدگان صنوف، صاحبان ۲ هزار کارگاه ثبت‌نام کرده‌اند گفت:تاکنون ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات به بیش از ۴۰۰ صنف پرداخت شده است.

آخرین اخبار
۰۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سیامک وطن‌خواه به شیوع ویروس کرونا پرداخت و با قدردانی از همکاری و مشارکت صنوف برای جلوگیری از انتشار آن اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، صنوف و کارگاه‌های مختلف در قطع زنجیره انتقال آن خودجوش مشارکت و با تعطیلی کسب‌وکارهای پرخطر در این امر همکاری کردند.

وی با تاکید بر این نکته که به برخی  از صاحبان صنوف و کارگاه‌های استان بوشهر در جریان بحران ویروس کرونا آسیب اقتصادی و معیشتی وارد شد گفت: در این راستا دولت با تخصیص تسهیلات کم‌بهره به یاری این صنوف شتافت و  تسهیلات بانکی اختصاص یافت.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه در جریان  انتشار ویروس کرونا بیش از ۹ هزار کارگاه استان بوشهر آسیب دیدند گفت: در این راستا صاحبان ۲ هزار کارگاه و صنوف استان بوشهر که به سبب کرونا آسیب اقتصادی و معیشتی دیدند ثبت‌نام کردند.

وطن‌خواه به تخصیص تسهیلات اعتباری ۴۸۹ میلیارد تومانی برای پرداخت به صنوف آسیب دیده استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: تاکنون ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات به بیش از ۴۰۰ صنف و کارگاه این استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات ادامه دارد خاطرنشان کرد: فرصت ثبت نام درخواست تسهیلات یاد شده تا ۵ مرداد ماه تعیین شده است و متقاضیان می‌توانند با ورود به سامانه کارآ به نشانی kara.mcls.gov.ir نسبت به درخواست تسهیلات حمایتی ثبت‌نام کنند.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از ثبت نام کارگاه‌ها و صنوف بیمه‌ نشده خبر داد و تصریح کرد: صنوف و کارگاه‌های زیان دیده‌ایی‌که  سابقه پرداخت بیمه ندارند می‌توانند برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت  برای جبران خسارت دیده از کرونا اقدام کنند.

وطن‌خواه با بیان اینکه این تسهیلات به ۱۴ رسته صنوف آسیب دیده پرداخت می‌شود گفت: مدت بازپرداخت تسهیلات حمایتی دولت ۲۴ ماه تعیین شده و این در حالی است که  صنوف پس از دریافت وام، برای پرداخت اقساط ۳ ماه بعد اقدام می‌کنند.

وی، پرداخت وام‌ها را به ازاء هر فرد بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان دانست و تاکید کرد: صنوفی که به‌صورت کامل آسیب دیده‌اند به ازاء هرفرد ۱۶ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد و برای بنگاه‌هایی که بخشی از فعالیت آن‌ها آسیب دیده به ازای هر فرد بیمه‌شده ۱۲ میلیون تومان از سوی بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !