یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

برای ‌مجالس محرم ‌منتظر اعلام ‌ستاد ملی مبارزه با ‌کرونا ‌هستیم‌ / ۱۰۰ میلیون ماسک برای حفظ سلامت عزاداران ‌نیاز داریم

رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با بیان اینکه برنامه‌های ماه محرم بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا اجراء می‌شود گفت: برای حفظ سلامت عزاداران حسینی نیازمند ۱۰۰ میلیون ماسک و اقلام بهداشتی هستیم.

آخرین اخبار
۰۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

نوشاد نوشادی با اشاره به اینکه در آستانه ماه محرم  قرار داریم اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی از آمادگی لازم  برای برگزاری مجالس محرم در شرایط کرونایی برخوردارند و  منتظر اعلام دستورالعمل نهایی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و سازمان تبلیغات اسلامی در این خصوص هستیم.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور با بیان اینکه برگزاری باشکوه مجالس سوگواری سید و سالارشهیدان (ع) از آرمان‌ها و وظایف اصلی هیئات مذهبی است، افزود: هیئت‌ها با زنده نگه داشتن آئین‌های عاشورایی و اقامه عزای فرزند فاطمه (س) به رسالت اصلی و ذاتی خود عمل می‌کنند و حفظ جان مردم و مخاطبان مجالس حسینی هم در شرایط شیوع ویروس کرونا از اولویت مهم مجالس محرم است و  محرم امسال در شرایط خاصی باید مدیریت و برگزار شود.

وی افزود: مسئولان و بانیان هیئات و مجالس عزاداری نهایت سعی و تلاش خود را در این خصوص انجام خواهند داد.

نوشادی از دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و مراکز بهداشتی و درمانی ، متولیان فرهنگی  و خیران درخواست کرد تا  برای تکمیل کمبودهای بهداشتی و حفظ جان مردم عزادار به ویژه در ۵ روز دهه دوم محرم  نسبت به تهیه و تامین  ۱۰۰ میلیون ماسک و بسته‌های بهداشتی ‌اقدام کنند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور با قدردانی از کمک و مساعدت سازمان اوقاف و امور خیریه در طرح شمیم حسینی در محرم سال گذشته  پیشنهاد داد: محرم امسال نیز در این طرح در کنار  کمک  به اطعام عزاداران  اقلام بهداشتی نیز به‌عنوان مکمل  به هیئت‌های مذهبی تحویل  و اهدا  شود .

نوشادی از موکب‌های اربعین و ایستگاه‌های صلواتی هم خواست  تا  در تهیه و توزیع بسته‌ها و اقلام  بهداشتی به کمک هیئت‌های مذهبی بشتابند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !