چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ابتلا به کرونا در استان بوشهر کاهشی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با قدردانی از مشارکت مردم در رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک در همه عرصه‌ها گفت: خوشبختانه با همکاری و مشارکت مردم میزان ابتلا به کرونا در استان بوشهر کاسته شده است.

آخرین اخبار
۳۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به روند نزولی بیماران، بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی اظهار داشت: هر چند استان بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارد اما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک شاهد روند نزولی  ابتلا به کرونا هستیم.

وی از وضعیت قرمز شهرستان‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۹ شهرستان به جزء جم در وضعیت قرمز قرار دارد که وضعیت قرمز بر اساس تعداد بستری بیماران در بیمارستان‌ها  تعیین می‌شود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از تمدید محدودیت‌های هفته گذشته برای اعمال در هفته جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: رعایت همه جانبه دستورالعمل بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک امری مهم و ضروری است چراکه بی توجهی به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بی شک نیاز بیماران به بستری و خدمات ویژه آی سی یو نیز افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، با تاکید بر شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت: ساده‌ترین راه در تحقق این مهم استفاده از ماسک که لازم است همه مردم استفاده کنند.

کشمیری رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، پرهیز از سفر‌های غیر ضرور و رعایت سایر دستورالعمل بهداشتی  را تنها راه کنترل این بیماری و پیشگیری از شیوع آن دانست و تاکید کرد: پرهیز از حضور در مراسم‌ها از جمله عزاداری و عروسی‌ها، تردد‌های غیرضرور و خودداری از حضور در تجمعات از مهمترین توصیه‌های وزارت  بهداشت برای درامان ماندن و قطع  زنجیره سرایت این بیماری است.

وی، با قدردانی از مشارکت مردم در رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک در همه عرصه‌ها گفت: خوشبختانه با همکاری و مشارکت مردم میزان ابتلا به کرونا در استان کاسته شده است ولی مدتی طول می‌کشد تا اثر آن در بخش بستری آشکار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تعدادی از بیماران کرونایی در استان بوشهر فوت کرده‌اند تصریح کرد: در این مدت تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه افزایش یافته  و این در حالی است که بیماران درمان شده با حال خوب مرخص شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !