جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

حدود ۱۰ هزار نفر در استان بوشهر برای دریافت بیمه بیکاری به تامین اجتماعی معرفی شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا اشاره به آغاز پرداخت بیمه بیکاری ناشی از آسیب کرونا به مشاغل گفت: در این راستا ۹ هزار و ۹۳۰ نفر در استان بوشهر به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند.

آخرین اخبار
۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حمیدرضا پناه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی برخی مشاغل اظهار داشت: در پی تعطیلی برخی کسب و کارها  منجر به بیکاری شاغلان این حوزه‌ها شد.

وی، از ثبت نام ۱۰ هزار و ۱۰۰ نفر از آسیب دیدگان در مشاغل مختلف در سامانه بیمه بیکاری برای دریافت مستمری در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این افراد در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات  به سبب بیماری کرونا کسب و کار خود از دست دادند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به بررسی افراد مشمول دریافت بیمه بیکاری گفت: پس از بررسی‌های لازم  ۹ هزار و ۹۳۰ نفر در استان بوشهر مشمول دریافت مستمری بیمه بیکاری و به سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند.

پناه با بیان اینکه  پس از ارزیابی‌های تامین اجتماعی افراد آسیب دیده  مشمول دریافت مزایای بیمه بیکاری می‌شوند افزود: این افراد  مستمری بیمه بیکاری در سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت از سوی تامین اجتماعی دریافت می‌کنند.

وی از ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب و کار بیمه نشده آسیب دیده از ویروس کرونا خبر داد و خاطر نشان کرد: این دستورالعمل با هدف کمک و حفظ اشتغال فعالان اقتصادی و کسب و کارهای دارای مجوز از دستگاه‌های اجرایی مربوطه و فاقد پرونده بیمه‌ای تامین اجتماعی در راستای مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا بیان اینکه تسهیلات پرداختی برای اشخاص خویش‌فرما مبلغ ۶ میلیون تومان  تعیین شده است خاطر نشان کرد: واحدهای کسب و کاری که اثبات رابطه کارفرما با کارکن وجود ندارد برای کارفرما مبلغ ۶ میلیون تومان و واحدهای کسب و کاری که اثبات رابطه کارفرما با کارکن وجود دارد به ازاء هر شغل مبلغ ۸ میلیون تومان  تسهیلات با نرخ بهره ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه پیش بینی شده است.

پناه زمان پرداخت تسهیلات بانکی یاد شده را  تا پایان ماه تیر اعلام و بیان کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا ثبت نام کنند و زمان پرداخت  این تسهیلات تا پایان تیرماه تعیین شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !