شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

طرح “ایران‌مهارت” در ۱۲۰ مدرسه استان بوشهر اجرا شد

آخرین اخبار
۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: طرح “ایران‌مهارت” در بیش از ۱۲۰ مدرسه استان بوشهر در ۲۵۰ حرفه مهارتی برای توانمندسازی مهارتی دانش‌آموزان براساس خلاقیت آنها اجرا شد.

عبدالمجید دراهکی صبح امروز در نشست با معاون آموزشی ،آموزش و پرورش استان بوشهر راهکار حل معضل بیکاری را توجه جدی به مهارت آموزی و کارآفرینی دانست و اظهار داشت: فنی و حرفه‌ای در تلاش است با ارائه آموزش‌های فنی متناسب با نیاز بازار کار و ظرفیت‌های درونی دانش آموزان زمینه‌های اشتغال را برای آینده آنها مهیا سازد.

وی به اجرای موفق طرح ایران مهارت در بیش از ۱۲۰ مدرسه استان بوشهر اشاره کرد و افزود: طرح ایران‌مهارت با تنوع ۲۵۰ حرفه مهارتی در زمینه را برای توانمندسازی مهارتی دانش‌آموزان بر اساس خلاقیت‌های آنها مهیا ساخته است.

دراهکی با بیان اینکه در طرح ایران مهارت ۵۰۰ حرفه مهارتی تدوین شده است خاطرنشان کرد: بر اساس ظرفیت‌های مدارس و نیاز بازار کار ۲۵۰ حرفه آموزشی از این طرح در استان بوشهر اجرایی می‌شود.

وی به نقش هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در توسعه اشتغال در کشور اشاره کرد و گفت: نیاز کشور به توسعه پایدار و اشتغال جایگاه و اهمیت آموزش‌های فنی و  حرفه‌ای را دو چندان می‌کند و رشته‌های فنی و حرفه ای و کاردانش از ضروریات آموزش و پرورش است.

معاون آموزش و پرورش استان بوشهر نیز به نقش موثر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در توانمندسازی مهارتی دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود: نسل امروز بی‌شک آینده‌ساز فردای کشور است و دانش سیال امروز، توسعه فراگیر تکنولوژی و تغییرات سریع در عرصه علم و فناوری در جهان، نیازمند ساختن نسلی کارآمد و با مهارت برای آینده است.

 بیش از ۵ هزار دانش آموز بوشهری مهارت آموزی شدند

حسین درتاج همکاری آموزش و پرورش و مجموعه فنی و حرفه‌ای را در توانمندسازی مهارتی دانش‌آموزان حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: مهارت‌آموزی در نظام‌های آموزشی پیشرفته جایگاه ویژه‌ای دارد زیرا تنها آموزش سطحی منابع درسی به دانش آموزان نمی‌تواند آنها را برای زندگی آینده آماده کند.

وی به جایگاه  طرح ملی ایران مهارت در توانمندسازی دانش آموزان اشاره کرد و افزود: طرح ملی ایران‌مهارت برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوره اول ودوم با هدف آموزش مهارت‌های کسب و کار و آشنایی با رشته‌های فنی و حرفه‌ای است که در سال تحصیلی گذشته  برای بیش از ۵ هزار دانش‌آموز به اجرا درآمده و امسال هم به‌صورت جدی دنبال خواهد شد.

درتاج توسعه و تقویت فرهنگ کار، شناسایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان و کمک به هدایت تحصیلی آنها، کارآفرینی و ارتباط بین آموزش رسمی و غیر رسمی در دوره اول متوسطه  را از اهداف اجرای این طرح در سطح استان بوشهر دانست.

منبع: خبرگذاری تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !