شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

محیط زیست بوشهر از عاملان کشتار خرگوش های وحشی شکایت کرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: این اداره کل 2 متهم به کشتار ۱۷ راس خرگوش وحشی در این استان را شناسایی و از آنان در مرجع قضایی شکایت کرده است.

آخرین اخبار
۱۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

فرهاد قلی نژاد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: انتشار فیلم کشتار و شکار غیر مجاز ۱۷ راس خرگوش وحشی در استان بوشهر موجب نگرانی دوستداران طبیعت و عموم مردم شد که اداره کل حفاظت محیط زیست این استان در این ارتباط اقدام به شناسایی و تشکیل پرونده قضایی علیه متخلفان کرد.
وی بیان کرد: پس از انتشار فیلم کشتار خرگوش های وحشی توسط متخلفان در ۱۰ روز گذشته اقدامات شناسایی متخلفان با همکاری همیاران محیط زیست انجام و چند روز پس از انتشار فیلم عاملان که ساکن یکی از روستاهای شمال استان بوشهر هستند، شناسایی و علیه آنان اعلام شکایت شد.
قلی نژاد ادامه داد: هم اکنون نیز پرونده در مرجع قضایی در حال رسیدگی است و پیگیری تا صدور حکم قضایی علیه آنها ادامه دارد.
وی یادآور شد: خرگوش وحشی از گونه های ارزشمند حیات وحش است که نقش مفیدی را در چرخه طبیعت دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: هر گونه شکار و صید گونه های جانوری نیازمند دریافت مجوزهای قانونی از سازمان حفاظت محیط زیست است و هرگونه شکار و صید گونه ها بدون مجوز جرم و برای آن در قانون مجازات تعیین شده است.
قلی نژاد از عموم مردم و همیاران و دوستداران طبیعت درخواست کرد در پیشگیری از تخلفات شکار و صید و دستگیری متخلفان، اداره کل حفاظت محیط زیست این استان را یاری کنند.
وی افزود: در این زمینه برنامه های آموزشی متعددی در استان بوشهر برای آشنایی مردم با حیات وحش و محیط زیست در دست اجرا است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !