جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

عارف قربانی دیگر سران اصلاحات شد

روزنامه آرمان با قربانی دانستن عارف گفت: « معرفی عارف به‌عنوان ‏عامل شکست و ناکامی اصلاح‌طلبان نوعی گریز از اعتراف به واقعیت وجودی اصلاح‌طلبان است.»

آرشیو اخبار
۰۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

جریان اصلاح طلب بسیار از جانب بدنه این جریان دچار اضمحلال و خصوصا اعتراض و انتقاد شده است. جالب است که با استعفای «محمد رضا عارف» رئیس سابق شورای سیاتگذاری اصلاحات و پیشتر استعفای «عبدالواحد موسوی لاری» جانشین وی همه انتقادات به سمت عارف روانه شده بود. درحالی که در جریان اصلاحات افراد دیگر نیز بودند که تاثیرگذاری همتراز وی و حتی بیشتر داشتند که با توجه به اینکه در محاق بودند و عارف بیشتر در مرکز توجه بود، انتقادات بیشتر به سمت وی روانه شد. درواقع عارف به نوعی قربانی پنهان شدن این افراد شد.

در همین رابطه، روزنامه اصلاح طلب آرمان نوشت: « عارف، اما در سال‌های ‏اخیر عملا به آماج سهل و بی‌هزینه انواع حملات و حتی توهین‌های بخش بزرگی از فعالان اصلاح‌طلب تبدیل شده است به‌طوری ‏که گویی او مسبب تمام یا اغلب گرفتاری‌هایی است که اصلاح‌طلبان به آن دچار شده‌اند!»
هر چند که این رسانه نیز عارف را آماج اعتراضات خود قرار داده و می نویسد: «البته می‌توان بلندپروازی‌های عارف را ‏برای ایفای نقش سطح اول در صحنه سیاست ایران، دلیل اصلی نشستن خواسته یا ناخواسته‌اش بر سیبل حملات و تهاجمات بخشی ‏از اصلاح‌طلبان دانست، بلندپروازی‌هایی که با نامزدی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ آغاز شد و با رهبری فراکسیون ‏امید در مجلس دهم استمرار یافت و احتمالا با نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ادامه می‌یابد.»
این روزنامه می افزاید: «با این همه، معرفی عارف به‌عنوان ‏عامل شکست و ناکامی اصلاح‌طلبان نوعی گریز از اعتراف به واقعیت وجودی اصلاح‌طلبان است. به فرض اگر عارف چند نطق ‏تند و تیز هم در صحن مجلس می‌کرد، گره‌ای از کار کشور و موقعیت رو به افول اصلاح‌طلبان گشوده نمی‌شد. با این حال، چنین ‏اقدامی می‌توانست به لحاظ شخصی به کمک عارف آید و نامش را به‌عنوان چهره‌ای فریادگر بر سر زبان بخشی از جامعه اندازد.»
این روزنامه با معرفی عارف به عنوان یک بلندپرواز که احتمالا قصد حضور در انتخابات ریاست جمهوری  ۱۴۰۰ را دارد می نویسد: « نهایتا می‌توان از عارف پرسید که چرا ‏حرفه دانشگاهی همراه با تاثیر و احترام خود را رها کرد و به عرصه سیاست پیچیده و بی‌قاعده‌ای پا گذاشت که هم حرمت‌اش ‏توسط برخی محافل شکسته شود و هم کمترین کاری از پیش نبرَد! »
با این حال به نظر می رسد عارف اگرچه به عنوان رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم عملکرد خوبی نداشت اما حتی خود اصلاح طلبان نیز معترف هستند که وی سیبل و قربانی تصمیمات سران اصلاحات شد. از سوی دیگر جریان مرکزی اصلاحات اعم از کارگزارانی ها و اتحاد ملتی ها می دانند که وی به عنوان کاندیدا در انتخابات آتی مجلس مطرح است و در این حوزه سعی می کند که وی را از این موضوع منصرف سازند و سرگذشت پیشین وی مبنی بر انصراف انتخاباتی را به عنوان سرنوشت و آینده سیاسی عارف یعنی انصراف از انتخابات ۱۴۰۰ رقم بزنند.
انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !