جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

اهمیت شهادت را از ایرانی ها یاد می گیریم

دکتر صافه مسئول تیم پزشکی شیخ زکزاکی گفت: حاضریم جانمان را برای اهداف شیخی زکزاکی که همان اهداف امام خمینی (ره) بود فدا کنیم و هر چقدر شهدای بیشتری داشته باشیم موفقیت بیشتری خواهیم داشت و ما ان‌شاءالله گام های انقلاب اسلامی ایران را ادامه خواهیم داد.

آرشیو اخبار
۰۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

دکتر صافه رئیس تیم پزشکی  شیخ زکزاکی گفت: از قدیم کشورهای غربی و آمریکا قصد داشتند به ایران تسلط داشته باشند و خیلی خوشحالم که این اتفاق نیفتاده است. ما می دانیم که چرا کشورهای استعمارگر در بوشهر موفق نشده اند، چون که خون رئیسعلی دلواری در این استان جریان دارد و امروز می بینیم که چگونه نیروگاه اتمی بدون هیچ خللی فعالیت می کند.

وی خاطر نشان کرد: امروز در جنوب ایران از نماد مقاومت رئیس علی دلواری دیدار کردیم و دیگر می دانم و درک می کنم که دلیل مقاومت های ایران در برابر کشورهای استعمارگر خصوصاً آمریکا چه بوده است.

دکتر صافه گفت: سال ۱۹۸۱ که شیخ زکزاکی امام خمینی(ره) را می بینند از ایشان یک قرآن هدیه می گیرند و برایشان موهبتی بوده است که با امام خمینی (ره) دیدار داشته اند و از سال ۱۹۸۱ مقاومت در نیجریه در بین دوست داران شیخ زکزاکی به صورت کامل ریشه دوانده است.

وی افزود: شیخ زکزاکی به طرفدارانشان گفته است نیاز نیست بر علیه دولت انقلاب کنید شما اول باید خودتان را اصلاح کنید، گناه نکنید، فساد نکنید، سنی و شیعه و مسیحی همه با هم کار کنید تا جامعه اصلاح شود.

دکتر صافه تأکید کرد: حتی اگر شیخ زکزاکی زنده نباشد الگوی تربیتی شیخ زکزاکی در جامعه پخش شده و همچنین با الگو برداری از امام خمینی (ره) این راه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در نیجریه ۵ نفر هستند که ایده های شیخ زکزاکی را می توانند ادامه دهند حتی اگر شیخ زکزاکی شهید شود افزود: امروز دیگر نگران نیستیم و همه ما این مسئله را قبول کرده ایم و خیال مان راحت است.

رئیس تیم پزشکی شیخ زکزاکی بیان کرد: ما می خواهیم که جهان بداند شیخ زکزاکی نمرده و هنوز زنده است و او به زودی آزاد خواهد شد و وقتی آزاد شد به ایران خواهد آمد و توسط پزشکان ایزانی درمان خواهد شد و وقتی به نیجریه بر گردد انقلاب را ادامه و کامل خواهد کرد.

وی با ذکر این موضوع که من و برادرم شیخ عبدالله و ۲۰ میلیون مردم نیجریه حاضریم جانمان را برای اهداف شیخی زکزاکی که همان اهداف امام خمینی (ره) بود فدا کنیم، گفت: ما داریم اهمیت شهادت را از ایرانی ها یاد میگیریم و هر چقدر شهدای بیشتری داشته باشیم موفقیت بیشتری خواهیم داشت و ما ان‌شاءالله گام های انقلاب اسلامی ایران را ادامه خواهیم داد.

دکتر صافه اظهار داشت: تاریخ را فراموش نکرده ایم و نمی کنیم همچنین اعتقاد داریم که درگذشته حدود ۲۰ میلیون آفریقایی به صورت برده به آمریکا برده شدند که حدود ۲ میلیون نفر از آنها در راه رسیدن به آمریکا یا بر اثر سختی و طاقت فرسا بودن راه یا بر اثر بیماری کشته شدند؛ و لازم است بگویم خیلی از آنها مسلمان بودند و مجبور شدند که نامشان را عوض کنند، حتی نوادگان آنها هم نمی توانند به نام سابقشان برگردند و برده داری مشکلی بود که متأسفانه با آن مواجه بوده ایم و از این بابت اصلا خوشحال نیستیم.

دکتر صافه با ذکر این نکته که امروز خیلی افراد در آمریکا هستند که فکر می کنند چگونه مقاومت کنند گفت: ما متأسفانه در آفریقا افراد شایسته مثل رئیسعلی دلواری نداریم و البته کسانی هستند که دارند الگو برداری می کنند به عنوان مثال شیخ عثمان در نیجریه یک حکومت اسلامی را تشکیل داد و مقابله کرد با انگلیس اما انگلیس شیخ عثمان را از بین برد؛ اما نوادگان شیخ عثمان همچنان در حال مقاومت هستند و باید بگویم شیخ زکزاکی دنباله رو شیخ عثمان است.

وی افزود: شیخ زکزاکی از طرف پدری اهل کشور مالی است که اصالتاً موریتانیایی هستند و از نوادگان امام حسن (ع) و یک سید شریف است و مقاومت را از جدش امام حسین(ع) به ارث برده است.

دکتر صافه با بیان اینکه امروز شیخ زکزاکی نه تنها در نیجریه بلکه در ۵ کشور آفریقایی طرفدار دارد گفت: ان‌شاءالله با کمک شیعه و سنی و مسیحیان کشور نیجریه آزاد خواهد شد و همان تاریخ برده داری که توسط غرب شروع شد توسط شیخ زکزاکی به پایان خواهد رسید و امیدواریم که این مقاومت با کمک ایران ادامه داشته باشد و بتوانیم در مقابل استعمارگران پیروز باشیم‌.

دکتر صافه با ذکر این نکته که ۴ گروه تروریستی در نیجریه وجود دارد یادآور شد: گروه‌های تروریستی با مسئولین کشور نیجریه و همچنین با کشورهای آمریکا، ، اسرائیل، عربستان سعودی، فرانسه و انگلیس در ارتباط هستند و بوکوحرام مهم ترین گروه تروریستی  نیجریه است و بقیه گروه‌های تروریستی هم در حال رشد هستند و همه می دانند این مشکلات فقط به خاطر مشکلات اقتصادی است.

وی با بیان اینکه به خاطر مسائل تروریستی کشورها، نفت را به قیمت بسیار ناچیزی از نیجریه می گیرند گفت: علاوه بر نفت، منابع معدنی دیگری نیز داریم، مثل طلا، نقره و اورانیوم و … که دولت نمی داند با آن چه کار کند و متأسفانه گروه های تروریستی حمله می کنند و این منابع را از مردم می گیرند و مردم نمی توانند کاری کنند. البته کشورهای دیگر می آیند و این منابع را از نیجریه بر می دارند.

وی افزود: شیخ زکزاکی به تمام مردم گفته که تنها راه این است که سبک مقاومت ایرانی را بر گزینند و به خاطر همین هم سعی کرده اند شیخ زکزاکی را حذف کنند ولی نتوانسته اند.

دکتر صافه در پایان تأکید کرد: ان‌شاءالله انقلاب اسلامی و بوشهر می درخشد و من پیام مقاومت مردم بوشهر را به کشورم خواهم رساند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !