جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

بازخوانی مطالبات ویژه رهبر انقلاب از مسئولان فضای مجازی

مدیریت فضای مجازی همواره یکی از موارد مورد تاکید رهبر انقلاب بوده است و نیاز به بازخوانی فرمایشات ایشان در شرایط کنونی جامعه بیش از پیش حس می‌شود.

آخرین اخبار
۰۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

Remaining Time -۱:۰۰

همین سردرگمی برخی از خانواده‌ها و محتوای بی‌هویت و گاها مستهجن شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، باعث شد نه تنها مردم بلکه بهارستانی‌ها هم به آن اعتراض کنند، که یکی از مصادیق آن اعتراض سید محسن دهنوی نماینده مردم تهران بود.

توئیت سید محسن دهنوی درباره فضای مجازی

اما سوء برداشت برخی از رسانه‌ها از این بحث باعث شد تا تصورات به سمت فیلترینگ اینستاگرام سوق پیدا کند و این شائبه در بین مردم ایجاد شده که وزیر ارتباطات بار دیگر برعهد خود مبنی بر فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی وفا نکرده و حالا دکمه فیلتر را برای اینستاگرام روشن خواهد کرد، اما نگاه اصلی مجلس شورای اسلامی و همچنین محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات بر تولید محتوای غنی و سالم برای کشور است و بحث فیلترینگ جنجالی رسانه‌ای است.

فضای مجازی فرزند بدسرپرست ایران

چراغ خاموش شورای عالی فضای مجازی و سردرگمی فیلترینگ اینستاگرام

پرونده‌های خاک خورده شورای عالی فضای مجازی و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی دقیقا همان بخش‌هایی است که باید به حوزه تولید محتوای فضای مجازی ورود کنند و موضوع فیلترینگ که از ریشه به آن‌ها مربوط می‌شود را با دیدی شفاف‌تر برای مردم و مسئولان تبیین کنند.

براساس این گزارش حق مطالبه‌گری رهبر انقلاب اسلامی، فقط به دستگاه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شورای عالی فضای مجازی، شورای عالی انقلاب فرهنگی معطوف نمی‌شود و  باید دیگر نهادهای فرهنگی چون سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و … نیز پای کار بیایند تا این فضای وحشی را به سود کشور رام کنند و با ارائه محتوای فرهنگی از آن برای آموزش و ارتقاء سطح سواد کشور در حوزه‌های مختلف استفاده کنند.

گزارش از محدثه نعمتی

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !