چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

الکاظمی محصول اختلاف جریانات شیعه در عراق

حوادث رخ داده صبح جمعه گذشته در عراق و حمله گروه به اصطلاح ضد تروریستی عراق ، تحت مسئولیت اسمی الکاظمی نخست وزیر ولی رسمی سفارت آمریکا در عراق ، به مقر کتائب حزب الله و دستگیری تعدادی از فرماندهان این گروه ، شاید اولین نشانه از حوادثی باشد که آمریکا و اذناب منطقه ای آمریکا برای گروههای مقاومت در عراق و کل منطقه و محور مقاومت طراحی کرده اند.

خبر وسط
۰۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حوادث رخ داده صبح جمعه گذشته در عراق و حمله گروه به اصطلاح ضد تروریستی عراق ، تحت مسئولیت اسمی الکاظمی نخست وزیر ولی رسمی سفارت آمریکا در عراق ، به مقر کتائب حزب الله و دستگیری تعدادی از فرماندهان این گروه ، شاید اولین نشانه از حوادثی باشد که آمریکا و اذناب منطقه ای آمریکا برای گروههای مقاومت در عراق و کل منطقه و محور مقاومت طراحی کرده اند.

البته همانطور که خوانندگان عزیز مطلع شدند، این اقدام خبیثانه با حضور به موقع اعضای حشداشعبی عراق به دستور فرماندهان مقاومت ( هادی العامری و ابوفدک المحداوی ) در صحنه و مانور قدرتمندانه در خیابانهای بغداد ، مایه سرافرازی جریان مقاومت و سرشکستگی و تحقیر آمریکا و دست نشاندگانش در عراق شد. مصطفی الکاظمی با مشاهده قدرت گروههای حشدالشعبی در خیابانهای بغداد ، با صدور پیام عذرخواهی ، دستور آزادی فرماندهان بازداشت شده حزب الله را در کمترین زمان صادر کرد و این توطئه فعلا خنثی و ختم به خیر شد ولی با توجه به حضور الکاظمی در مسند نخست وزیری عراق ، تکرار مشابه این حوادث در آینده نیز قابل پیش بینی می باشد.

اگر دوستان عزیز به خاطر داشته باشند ، در ۲۳ فروردین ۹۹ و همزمان با قطعی شدن نخست وزیری الکاظمی در عراق ، مطلبی در کانال #تلنگرسیاسی منتشر شد که مرور مجدد مطالب آن نوشته شاید خالی از فایده نباشد.

« انتخاب الکاظمی شکست یا پیروزی!؟»

” بعد از معرفی مصطفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر عراق ، این سئوال در ذهن بسیاری از علاقمندان به اخبار منطقه و مقاومت پیش آمد که بالاخره انتخاب الکاظمی برای مقاومت یک شکست بود یا یک پیروزی!؟

برای درک پاسخ این سوأل باید نکات ذیل را مورد توجه قرار داد:
۱- اینکه الکاظمی قبلا با ایران همکاری هایی داشته است دلیل کافی برای انتساب او نیست و خیلی ها در منطقه با ایران همکاری دارند که این همکاری‌ها دلیلی بر هماهنگی و همسوئی کامل نیست.!
۲- پیروزی بزرگ برای مقاومت در عراق انتخاب یک نخست وزیر همراه با مقاومت با گرایشات ضدآمریکایی است، مثلا فردی مثل عادل عبدالمهدی، الفیاض یا دیگران.
۳- انتخاب الکاظمی رضایت به نخست وزیری فردی با حداقل شاخص های مورد نظر مقاومت است و معنای این امر پیروزی نیست!
۴- اگر قدرت طلبی و خودخواهی و عدم درک درست شرایط توسط بخشی از جریانات شیعه نبود، این امکان وجود داشت که یک نخست وزیر دارای حداکثر شرایط مورد نظر مقاومت انتخاب می شد.
۵- عدم واکنش منفی آمریکا و غربی ها به انتخاب الکاظمی، خود نشانگر رضایت آنها از این انتخاب است و معنای این عدم مخالفت روشن است.
۶- جریانات شیعه در عراق با توجه به در اختیار داشتن اکثریت پارلمان ، می توانستند یک گزینه بسیار قوی تر و همراه تر را برگزیند اما اختلافات اجازه نداد.
۷- این ادعا که انتخاب او یک شکست نسبی برای مقاومت است با توجه به وضعیت کلی پارلمان و اکثریت محکم شیعیان در پارلمان این کشور مطرح شد وگرنه بالاخره این انتخاب قطعا از خلأ سیاسی موجود برای عراق بهتر است.
۸- پذیرش الکاظمی توسط مقاومت به عنوان یک تاکتیک برای دوران گذار، دقیقا نشانگر مشکلات مقاومت در یک انتخاب برتر است وگرنه به احتمال قوی سیاستهای او مقاومت را نیز با چالشهایی روبرو خواهد کرد.”

و چه زود این پیش بینی به وقوع پیوست. که امیدواریم حادثه صبح جمعه گذشته ، زنگ بیدار باشی باشد برای گروههای شیعه ، مردم و سران مقاومت که بدانند ، پیروزی نهایی فقط در سایه بصیرت ، دشمن شناسی ، وحدت ، مجاهدت و مقاومت حاصل خواهد شد ولاغیر.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !