شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

آبرسانی روستاهای عسلویه رو به بهبودی است/ برخورد قاطع با سارقان آب

معاون امور عمرانی استان بوشهر گفت: با اجرای طرح‌های مهم آبرسانی وضعیت تامین آب روستاهای عسلویه بهبود یافت و با اجرای طرح‌های میان مدت وضعیت تامین آب پایدار می‌شود.

آخرین اخبار
۰۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مهرداد ستوده در جلسه بررسی وضعیت تامین آب شرب روستاهای شهرستان عسلویه با بیان اینکه برای حل مشکلات آب آشامیدنی این شهرستان طرح‌های مهمی اجرا شد و اکثر مردم و دهیاران روستاها رضایت داشتند اظهار داشت: بر اساس طرح‌های مصوب چاه‌های جدید در روستاهای عسلویه وارد مدار تولید آب و آب شیرین‌کن‌های بخش خصوصی با تامین اعتبارات لازم وارد سرویس شد.

معاون امور عمرانی استان بوشهر با تاکید بر نصب کنتور در ورودی روستاها و تعیین سهمیه بندی آب ورودی مشخص بر اساس استاندارد وزارت نیرو افزود: با تحقق این مهم میزان آبدهی به روستاهای عسلویه افزایش می‌یابد و بر این اساس مقرر شد با تایید دهیار و آبفای عسلویه میزان آب تحویلی به روستاها هر هفته گزارش شود.

ستوده بیان کرد: بر اساس مصوبه شورای تامین  استان بوشهر و شهرستان عسلویه، انشعابات غیرمجاز قطع و با متخلفان در این عرصه برخورد قانونی می‌شود و با کسانیکه که آب شرب مردم را صرف کارهای غیرضروری و افرادیکه بدون نصب کنتور اقدام به سرقت آب شرب که متعلق به مردم است می‌کنند قاطعانه برخورد قانونی می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر افزود: آمار انشعابات غیرمجاز و نوع برخورد با متخلفان در شهرستان عسلویه رسانه‌‌ای و اطلاع‌رسانی می‌شود تا مردم در جریان امور قرار بگیرند.

فرماندار عسلویه هم با بیان اینکه وضعیت آبرسانی به روستاهای ۲۰ گانه عسلویه بهبود یافته است گفت: با اجرایی شدن مصوبات حل مشکلات آبرسانی عسلویه وضعیت این روستاها بهبود یافته است.

عبدالنبی یوسفی با بیان اینکه هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله دارد خاطرنشان کرد: ان‌شالله اقدامات مهمی در حال اجرا است  اگرچه دهیاری‌ها و شورهای اسلامی روستاهای عسلویه همکاری‌های خوبی داشته‌اند.

وی، با تاکید بر همکاری مردم در جمع آوری انشعابات آب غیر مجاز تصریح کرد: هر چند مقدمات جمع آوری انشعابات غیرمجاز آب در شهرستان عسلویه فراهم شده و با افراد خاطی برخورد می‌شود لازم است مردم همکاری‌های خود را ادامه دهند.

فرماندار عسلویه مدیریت بهینه مصرف آب را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: با عزم جدی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر و همکاری مردم و با اجرای طرح‌های مصوب در آینده وضعیت آبرسانی روستاهای شهرستان عسلویه بهتر و مطلوب‌تر می‌شود.

انتهای پیام/ر


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !