دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

محدودیت‌های شدید برای مهار کرونا در بوشهر اعمال شود

تشکل‌های دانشجویی استان بوشهر در نامه‌ای خطاب به استاندار بوشهر، خواستار بازگشت محدودیت‌ها برای مهار ویروس کرونا در استان شدند.

آخرین اخبار
۰۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛
تشکل‌های دانشجویی استان بوشهر در نامه‌ای خطاب به گراوند، استاندار بوشهر، پیرامون وضعیت شیوع ویروس کرونا در این استان، نوشتند: جنبش دانشجویی استان تاکید خود را مبنی بر بازگشت محدودیت‌ها در استان اعلام داشته و تجمیع موارد بستری بیماران حاد تنفسی به مرکزی غیر از بیمارستان شهدای خلیج فارس را حفاظت از جان مردم از مظلوم بوشهر می‌داند.

در این نامه آمده است:
به استحضار می‌رساند مشکلات امروز جهان را نمی‌توان تنها در وجود ویروسی کوچک با عدم وجود پادتن‌ای بر ضد آن خلاصه کرد.

بشر امروز، درگیر ویروس جهالت، خود رأیی، سوء مدیریت و ناتوانی است و دانسته یا ندانسته در جستجوی واکسنی بر علیه آن‌ها می‌باشد. واکسنی از جنس بازگشت به فطرت‌های اصیل اسلامی.
گذشته از بحث در مورد شرایط جهان، خوب است یادآوری کنیم چند روزی است که استانمان بوشهر در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد. جناب استاندار، در حالی که قرمزی شرایط آن قدر پررنگ شده است که دیگر نتوان رنگ آن را به سفید و یا حتی از زرد بدل کرد چه تدابیری برای اتخاذ دارید؟
به روز‌های اول شیوع کرونا که فکر می‌کنیم روز‌هایی را یادمان می‌آید که بازاریابی از تمام دخل خود گذشتند و بهای سنگینی را در قبال سلامت مردم پرداخت کردند، مادرانی تنها وسیله امرار معاش خود را که تنها یک چرخ خیاطی بود در اختیار رفع نیازمندی‌های بهداشتی هم استانی هایمان قرار دادند؛ جوانان این استان، همه خطر‌ها را برای جلوگیری از ورود این ویروس، به جان خریدند و عده‌ای مظلومانه در خط مقدم مبارزه با این ویروس جان خود را تقدیم امنیت این مرز و بوم کردند. آیا وقت آن نرسیده که مسئولان امر نیز برای سلامتی همنوعان خود دغدغه مندتر از قبل اقدام کنند؟
روز‌هایی را یادمان می‌آید که آقایان‌ای بر کرسی نشسته با اظهاراتی از جمله《 همه باید بیماری را بگیرند》و 《وضعیت بوشهر سفید است》 سعی در عادی‌سازی این بیماری داشتند. به راستی مگر حرکت توده مردم در مبارزه با این بیماری منفعتی را از دولت فخیمه می‌کاست؟ یا عدم اعلام آمار مبتلایان جدید در روز‌های اخیر، قطعه‌ای از قطعه‌های همان پازل عالی سازی است؟ آیا مشکلات امروز، بیشتر ناشی از عدم رعایت مردم است یا کوتاهی مسئولین؟
جناب دکتر گراوند سوء تدبیری‌های مسئولان امر در انتخاب بیمارستان شهدای خلیج فارس به عنوان مرکز مقابله با کرونا و سپس دستور جنابعالی مبنی بر ایجاد بخش بیماران تنفسی در تمامی بیمارستان‌های استان، خسارات جبران ناپذیری را بر پیکره آموزش پزشکی و سیستم ارجاع بیماران وارد آورده است و باقی ماندن وضع بر همین روال نه تنها دردی را دوا نکرده بلکه خود نمکی بر زخم‌های نظام سلامت استان است.
جنبش دانشجویی استان بار دیگر تاکید خود را مبنی بر بازگشت محدودیت‌ها در استان اعلام داشته و تجمیع موارد بستری بیماران حاد تنفسی به مرکزی غیر از بیمارستان شهدای خلیج فارس را حفاظت از جان مردم از مظلوم بوشهر می‌داند.
شایان ذکر است مردم عزیز استان بوشهر، شما را مسئول مستقیم مقابله با این بیماری دانسته و از شخص جنابعالی با در دست گرفتن پیگیری امور، شفاف‌سازی کیفیت همکاری ارگان‌های کشوری و لشکری در موارد ذکر شده را خواستار هستند.

لیست تشکل‌های دانشجویی حمایت‎کننده از این نامه:
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر
قرارگاه شهید احمدی روشن استان بوشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس بوشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بوشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر
بسیج دانشجویی دانشکده فنی امام خامنه‌ای بوشهر
بسیج دانشجویی پیام دانشگاه پیام نور بوشهر
بسیج دانشجویی دانشکده فنی الزهرا بوشهر
بسیج دانشجویی شهید فخرایی جنوب استان بوشهر
هیئت منتظران بقیه ا… دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
هیئت محبین اهل بیت دانشگاه خلیج فارس بوشهر
شورای صنفی دانشگاه فرهنگیان بوشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد کنگان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کنگان
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کنگان
بسیج دانشجویی فنی حرفه‌ای کنگان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دیر
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دیر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جم
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی جم
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جم
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی عسلویه
انجمن اسلامی دانشگاه فنی جم
هیئت مذهبی دانشگاه فنی جم
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی گناوه
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دیلم
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گناوه
گروه جهادی شهید آوینی دانشگاه خلیج فارس بوشهر
گروه جهادی امام ابی‌ها دانشگاه خلیج فارس بوشهر
گروه جهادی شهید ابراهیم هادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
گروه جهادی شهید همت دانشگاه علمی کاربردی گناوه

//محدودیت‌های جدی برای مهار ویروس کرونا در بوشهر مجددا اعمال شود


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !