دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

حضور دائمی در صحنه وبی توجهی به نام و نان از خصوصیات مهم دکتر چمران بود

آخرین اخبار
۰۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

نشست اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان بوشهر به مناسبت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید به صورت مجازی برگزار شد.

دکتر زارعی با بیان اینکه حضور دائمی در صحنه و بی توجهی به نام و نان را از ویژه گی های مهم دکتر چمران بود، گفت: انصاف و پرهیز از رودربایستی، چیزی که الان برخی از چهره های سیاسی و برخی از نامداران و احزاب را گرفتار خودش کرده است از ویژگی های شاخص دکتر چمران بود.

زارعی اظهار کرد: توامانی حماسه و عرفان و پیوند نظر و عمل، توامانی سنت وتجدد ازَ ویژگی های بارز چمران بود. دکتر چمران این دو ویژگی را توامان با هم داشت. جورج فلوید در زیر زانوهای لیبرال دموکراسی جان داد. جورج فلوید شهید فقیهی نیست شهید لیبرال دموکراسی است. جان باختن لیبرال دموکراسی است نعش فلوید علامت درندگی و افول هژمونی و لیبرال دموکراسی آمریکایی است.

وی افزود: دنبال شهید فقهی نباشیم این تله بی بی سی است این تله ظاهر گرایان است. غرب، علم افزایی و مرگ خدا را در مدرنتیته اعلام کرده بود. علم افزایی به جای خدا نشست و گفتند دوران فلسفه تمام شده است و دوران علم آمده است.

زارعی ادامه داد: سوال این جاست پس چرا کاری از این علم برنیامد؟ جواب ما این است که ما هیچ وقت به جای علم افزایی چیزی مثل ورد، اسطرلاب و ذکر و اوهام ننشاندیم بلکه ما دراسلام علم را به عنوان یک ابزار قبول داشتیم. شما که علم را به عنوان خدا انگاشته بودید چرا درمقابل یک ویروس ناتوان هست؟

وی تصریح کرد: شما در فرودگاه ها وفروشگاه ها نشان دادید که نباید درغرب به دنبال زیستن بود. در غرب انسان به جا ی خدا نشست و فلاسفه غرب گفتند انسان می اندیشد پس هست ونیازی به خدا ندارد شما که انسان را محور کردید انسان های درگیر با کرونا کرامت خودش را ازدست دادند و بین پیرمردها وجوانان قائل به انتخاب شدید بین سفیدان و سیاهان قائل به انتخاب شدید؛ اما در سنت اسلامی این طور نیست انسان دارای کرامت هست.

زارعی خاطرنشان کرد: درغرب عقل افزایی به عنوان یک ایدئولوژی رسیده است. در بحث کرونا آنچه در ایران دیدید با آن چه در غرب دیدید کاملا متفاوت بود. کشورهای شرقی مثل چین از شما آمریکایی ها پیش دستی کردند جلوزده اند. علم وطن خاصی ندارد، علم اثباتی است.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !