یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مدیر کل تبلیغات اسلامی بوشهر:

تبیین شخصیت واندیشه امام خمینی رسالت خطیرنخبگان علمی وفرهنگی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با تسلیت سالروز ارتحال حضرت امام گفت: تبیین شخصیت و اندیشه امام خمینی رسالت خطیر نخبگان علمی و فرهنگی است.

آخرین اخبار
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر صبح امروز در گفتگو با خبرنگار سپاس، ضمن تسلیت سالروز رحلت جانگداز بنیانگذار نظام مقدس اسلامی، حضرت امام راحل اظهار داشت: حضرت امام (ره) شخصیتی بودند که از زوایای مختلف دارای ویژگی‌های ممتاز و خاص بودند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تصریح کرد: امام شخصیتی بودند که از حیث عبودیت و بندگی در اوج بندگی قرار داشت و با وجود این که شخصیت بزرگی داشتند ولی خود را بنده محتاج خداوند می‌دانستند و در یک نگاه تمامی سیره ایشان خدامحور بود و این رمز موفقیت حضرت امام بود که توانست در قلب ها جا بگیرد و در مقابل همه قدرتمندان عالم قرار بگیرد و پیروز شود.

حجت‌الاسلام سروستانی واهمه نداشتن از قدرت‌های مادی را از ویژگی‌های ممتاز امام (ره) عنوان، و اضافه کرد: ایشان شخصیتی بودند که به قدرت ذات ربوبی اعتقاد عمیق داشتند و از هیچ قدرتی جز ذات الهی ترس و واهمه ای نداشتند و به هیچ قدرتی نگاه نمی‌کردند؛ لذا انقلابی را که بنا نهادند انقلابی بود که فقط برای احیای ارزش‌های دینی بود و متکی به هیچ قدرت مادی یعنی بلوک شرق و بلوک غرب نبود.

وی با بیان این که آن حضرت، شخصیتی جهانی و فراتر از جغرافیای ایران اسلامی و ملل اسلامی بود، ابراز داشت: نگاه ایشان به مرز، مرز بین اسلام و کفر بود و مرزبندی بین اسلام و کفر را مهمتر از مرزهای این کشور و آن کشور می‌دانستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان اینکه جمیع شرایطی که یک رهبر صالح از نظر الهی، معنوی، سیاسی و مدیریتی باید داشته باشد در امام بزرگوار وجود داشت، تصریح کرد: امام از نظر شخصیت علمی، عرفانی، معنوی مثل و نمونه نداشتند و به ویژه از نظر شخصیت سیاسی چهره‌ای بودند که از همه بالاتر و دارای افکار و اندیشه‌های متعالی تری بودند؛ به نحوی که امروزه ما شاهدیم که پیشگویی هایی که برای آینده ترسیم می‌کردند، از جمله فروپاشی شوروی سابق، و افول بلوک غرب بود که امروز شاهد تزلزل و شکست آمریکای جنایتکار هستیم که خود را به عنوان ابرقدرت جهانی لحاظ می‌کرد، دارد به وقوع می پیوندد.

حجت‌الاسلام سروستانی معرفی اندیشه‌ها و شخصیت امام در بین نسل جوان را از وظایف مهم امروز همه اقشار جامعه عنوان کرد و گفت: این مهمترین رسالتی است که امروز مبلغان، مورخان، اساتید و نخبگان ما دارند که امام را و مکتب امام را به نسل جوان و انقلابی انتقال دهند؛ آن مکتبی که برای رهایی از ظلم و ستم هست.

وی تأکید کرد: در سالگرد ارتحال ملکوتی امام با توجه به شرایطی موجود و محدودیت هایی که برای اجتماع به وجود آمده، امروز بهترین فرصت برای ما این است که با تدوین و نشر محتواها نسبت به تبیین شخصیت این عالم الهی از طریق فضای مجازی اقدام کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان اینکه راه موفقیت، سربلندی و عزت و ترقی کشور در پیمودن مکتب و اندیشه‌های ناب و الهی امام است، تصریح کرد: شاگردان حضرت امام و کسانی که در مسیر ایشان بودند مثل مقام عظمای ولایت و رهبری به عنوان سفینه النجاه انقلاب اسلامی، کسی هستند که از مکتب امام درس گرفتند و امروز به عنوان رهبری الهی و بی‌نظیر نقش خود را در جهان کنونی ایفا می‌کنند و آینده‌نگری ایشان همچون حضرت امام، زبانزد خاص و عام است.

حجت‌الاسلام سروستانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت فرا رسیدن سالروز قیام ۱۵ خرداد گفت: قیام ۱۵ خرداد قیامی بود که مردم به ندای معمار کبیر انقلاب لبیک گفتند و در حقیقت بنای انقلاب اسلامی از قیام ۱۵ خرداد آغاز شد.

وی در پایان سخنان خود بیان داشت: قیام ۱۵ خرداد حرکتی بود که متعاقب آن پیروزی انقلاب اسلامی را در پی داشت یعنی اگر قیام ۱۵ خرداد و جانفشانی شهدای آن نبود، شاید وقایع بعدی که از آن جمله پیروزی نظام شکوهمند انقلاب اسلامی بود، شکل نمی گرفت.

/ انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !