یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

در دام لینک‌های جعلی گرفتار نشوید

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: مدتی است که مناسبت‌های ملی و مذهبی هدف سوء استفاده کلاهبرداران سایبری قرار گرفته و یکی از اقدامات مجرمانه این افراد، ارائه لینک دانلود فیلم و کلیپ حاوی بد افزار مرتبط با مراسم پیش‌رو است.

آخرین اخبار
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛
سرهنگ مهدی قاسمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: متأسفانه حسب سوابق سالیان اخیر مشاهده می‌شود که مجرمین سایبری با ارسال کلیپ یا تیتر خبری که لینک دسترسی به تصاویر مرتبط را در زیر مطلب درج کرده‌اند، کاربران فضای مجازی را به دانلود کلیپ یا باز کردن لینک اینترنتی تشویق می کنند.
وی خاطرنشان کرد: به محض توجه کاربر به خواسته هدایت شده مدنظر مجرمین سایبری، عملاً دسترسی به تمامی محتواهای شخصی ذخیره شده در دستگاه‌های دیجیتال همراه کاربر برای آنها مهیا شده که با سوء استفاده از اطلاعات سرقت رفته، ضرر و زیان اقتصادی یا اجتماعی و آبرویی جبران‌ناپذیری متوجه صاحب تجهیزات آلوده شده به بدافزار می‌شود.
سرهنگ قاسمی بیان کرد: این اقدام مجرمانه همراه با تبلیغات اغواکننده و براساس مناسبت‌های تقویمی مذهبی و ملی نظیر ارتحال حضرت امام خمینی«ره» صورت می‌پذیرد و کاربران فضای مجازی هم بدون اطلاع از بدافزار بودن محتوای ارائه شده، در دام این مجرمین سایبری گرفتار شوند.
وی توصیه کرد: از دانلود محتواهای منتشر شده در فضای مجازی خصوصاً شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها اعم از فیلم و کلیپ و عکس‌نوشته و یا باز کردن لینک‌هایی که از منابع غیررسمی و ناشناس صادر شده خودداری و در هنگام نصب برنامه‌ها و نرم‌افزارهای ویژه خاص دقت نمایند تا صرفاً با مجوز دسترسی‌های ضروری موافقت نموده و نسبت به بروزرسانی سیستم عامل و نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس دستگاه دیجیتال در اختیار خود به صورت مستمر اقدام نمایند.
رئیس پلیس فتا استان بوشهر در پایان یادآور شد: دقت و هوشیاری در بررسی فایل‌ها و شناسایی ویروس‌ها و آلودگی احتمالی به مراتب راحت‌تر از اصلاح سیستمی است که مورد حمله بدافزار قرار گرفته و کم‌هزینه‌تر از تبعات احتمالی سوء‌استفاده از اطلاعات لو رفته شخصی می‌باشد.
به گزارش روابط عمومی پلیس فتا بوشهر، این مقام ارشد انتظامی در انتها از هموطنان خواست در صورت مواجهه با هر گونه مورد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir در بخش ثبت گزارشات مردمی ثبت نمایند.
منبع:ایسنا


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !