یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

با اجرای طرح های اشتغال زایی روستایی و عشایری ۴ هزار فرصت شغلی در استان فراهم می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و عشایری 4 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد خواهد شد.

آخرین اخبار
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید زرین‌فر ظهر دیروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال روستایی و عشایر استان بوشهر و بررسی مهارت‌آموزی سربازان وظیفه بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه میان نیروهای مسلح و وزارت کشور با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری اظهار داشت: در راستای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان بوشهر در این زمینه عملکرد خوبی داشته است.
وی، با بیان اینکه در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و عشایری استان بوشهر در کشور به‌عنوان سه استان موفق موردتقدیر قرار گرفت گفت: در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی پایدار روستایی و عشایری ۲۵۶ میلیارد تومان در استان بوشهر جذب شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از اجرای ۲ هزار و ۴۶۵ واحد تولیدی روستایی در استان خبر داد و بیان کرد: با اجرای این پروژه‌ها و افتتاح آنها ۴ هزار فرصت اشتغال‌زایی فراهم می‌شود.
زرین‌فر با تأکید بر همکاری بیشتر بانک‌ها برای تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی بیان کرد: برخی بانک‌ها در این عرصه موفق عمل کرده‌اند و برخی دیگر هم نیاز است در تسریع پرداخت این تسهیلات اقدام و تا پایان هفته تعیین تکلیف کنند.
وی، به انعقاد تفاهم‌نامه میان نیروهای مسلح و وزارت کشور در مهارت‌آموزی سربازان پرداخت و خاطرنشان کرد: در این راستا تمامی سربازان در دوران خدمت سربازی باید مهارت‌آموزی در رشته‌های موردعلاقه شوند تا زمینه اشتغال این جوانان پس از پایان دوره سربازی فراهم شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر، لازمه اشتغال را مهارت‌آموزی دانست و تأکید کرد: تفاهم‌نامه یادشده الزام می‌کند که دستگاه‌های اجرایی با همکاری بخش‌های مختلف نیروهای مسلح برنامه‌ریزی لازم برای مهارت‌آموزی سربازان داشته باشند.
زرین‌فر با بیان اینکه طرح مهارت‌آموزی سربازان از سال ۱۳۹۷ در سراسر کشور عملیاتی شد خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح در ۲ سال گذشته حدود ۱۰ هزار سرباز وظیفه در استان بوشهر با محوریت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای، مهارت‌آموزی شدند.
وی، استان بوشهر در مهارت‌آموزی سربازان وظیفه را استان برتر در بین دیگر استان‌ها دانست و بیان کرد: جوانان پس از ترخیص از خدمت سربازی، وضعیت اشتغال آنان رصد می‌شود که بر اساس ارزیابی‌های انجام‌شده ۷۰ درصد سربازان ترخیص شده تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند که نشان‌دهنده این است که اشتغال افراد یادشده فراهم‌شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر افزود: در این راستا برای مهارت‌آموزی سربازان در سال جاری تصمیمات لازم اتخاذ شد و اولویت‌های آموزش‌‌های مهارتی بر اساس ظرفیت‌های استان‌ موردتوجه قرار گرفت.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !