دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

انواع درب های منزل را بشناسید

آخرین اخبار
۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

استفاده از درب داخلی مناسب

هنگام ورود به یک مکان خاص یا یک قسمت خاص از یک ساختمان اولین چیزی که قابل مشاهده است و به همان نسبت اولین چیزی که جلب توجه می‌کند درب آن است. درب داخلی برای قسمت های داخلی ساختمان ها استفاده می‌شود. ولی برای استفاده از این درب ها با کاربرد های داخلی از انواع مختلفی درب با اندازه خاصی استفاده می‌شود. توجه کنید که منظور از درب های داخلی درب هایی هستند که پس از باز کردن به داخل خانه می‌روید. یعنی درب اتاق ها و درب سرویس های بهداشتی ولی اگر بعد از باز کردن و رد شدن از درب، از خانه خارج شوید مانند درب اصلی خانه، درب ساختمان و ….. دیگر درب های چوبی داخل ساختمان محسوب نمی‌شود. درب های داخلی به طور کلی چند نوع مختلف دارند. در ادامه در مورد انواع درب داخلی و مشخصات آنها صحبت خواهیم کرد.

استفاده از درب داخلی ضد آب

همانطور که از نام این درب مشخص است در برابر رطوبت بسیار مقاوم بوده و به همین دلیل قابل استفاده به عنوان درب داخلی برای حمام و سرویس های بهداشتی خواهد بود. این نوع درب های با روکش های ضد آب ساخته شده‌اند و در اصل با هدف استفاده برای مناطق مرطوب ساختمان تولید شدند.

درب داخلی از نوع ام دی اف MDF

در این درب ها از روکش ام دی اف استفاده شده است. در داخل این گونه درب ها کلاف چوبی استفاده شده است و با استفاده از دستگاه های مخصوصی به اسم دستگاه CNC بر روی این درب ها طرح های خاصی درج می‌شود. طراحی های این درب ها به گونه‌ای زیبا و خاص طراحی می‌شود به نوعی بتوان از میان تعداد زیادی درب با روکش MDF، نوع مناسب را انتخاب کرد. می‌توان گفت که این نوع درب داخلی در واقع محبوب‌ترین آنها هستند که توسط بیشتر افراد برای استفاده به عنوان درب اتاق ها و آشپزخانه استفاده می‌شوند.

درب چوبی از نوع اچ دی اف HDF

یکی دیگر از انواع درب های چوبی درب هایی هستند که روی آنها روکش HDF استفاده شده است. قیمتی که برای این درب ها در نظر گرفته شده است بسیار مناسب است به همین دلیل معمولا از این درب ها چوبی برای قسمت های داخلی ساختمان ها استفاده می‌کنند. داخل بیمارستان ها، ادارات و شرکت ها می‌توان این درب ها را استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این نوع درب می‌توان گفت که اچ دی اف یک نوع فرآورده چوبی است که به صورت روکش روی درب ها قرار داده می‌شود.

درب چوبی از نوع پی وی سی PVC

این نوع چوبی، درب هایی هستند که با استفاده از روش درب های HDF ساخته می‌شوند ولی از روکش های پی وی سی برای آنها استفاده می‌شود. از این نوع درب چوبی بیشتر به عنوان درب داخلی مخصوص حمام ها و سرویس های بهداشتی استفاده می‌شود. چرا که این درب ها مقاومت بسیار زیادی در برابر رطوبت دارند.

به طور کلی درب ها در دو نوع کلی تمام چوب و روکش دار ساخته می‌شوند. درب های داخلی ساختمانی در دکوراسیون ساختمان ، با استفاده از چوب درختان ساخته شده و مقاومت بسیار زیادی دارند در حالی که درب های روکش دار از روکش های مختلف که کمی قبل به آنها اشاره شد، برای ساخت استفاده می‌کنند. البته قسمت خارجی آنها از این روکش ها استفاده می‌شود و داخل این درب ها از کلاف های چوبی و ورقه های چوبی در انواع مختلف استفاده می‌شود. برای پر کردن فضای خالی درون درب ها از الیاف مختلفی استفاده می‌کنند. مهم‌ترین نکته در ساخت این درب چوبی ها استفاده از ورقه های چوبی و روکش های روی آن است که طرح های خاصی توسط دستگاه بر روی آنها قرار داده می‌شود.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !