دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مجلس یازدهم؛ مجلس انقلابی و خدمت

مجلس یازدهم بر اساس فرمایش معمار فقید و کبیر انقلاب «در رأس امور» است و می تواند گره گشای مسایل و حامی ملت و دولت در راه رسیدن به آرمان ها و مطالبات نظام و مردم باشد.

آخرین اخبار
۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مجلس یازدهم؛ مجلس انقلابی و خدمت
خرداد ماه در تاریخ انقلاب اسلامی، یادآور خاطرات زیادی است، ماهی است که در خود حوادث و اتفاقات تلخ و شیرین را جای داده است.

یکی از اتفاقات شیرین در خرداد ۱۳۹۹، شروع به کار مجلس یازدهم با نمایندگان جدید و انقلابی از یک سو و انتظارات مردمی، خصوصاً نگرانی از آینده اقتصادی و فرهنگی جامعه از سوی دیگر است.

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که حاصل مجاهدت ها و ایثارگری های فراوان اقشار مختلف مردم و رهبران سیاسی و مذهبی است.

مجلس را علاوه بر شأن قانونگذاری، دارای کارکرد نظارتی می داند. به طور قطع، این دو شأن لازم و ملزوم یکدیگرند و به تنهایی بی فایده و عاری از اثر و حکمت است.

در واقع، مجلس مردمی، هم مسیر حرکت و جهت را مشخص می کند و هم حرکت و نیل به مقصد را هدایت و نظارت می کند.

بدین ترتیب، حصول به مقصد و مقصود امکان پذیر می شود.

چنین مجلسی بر اساس فرمایش معمار فقید و کبیر انقلاب «در رأس امور» است و می تواند گره گشای مسایل و حامی ملت و دولت در راه رسیدن به آرمان ها و مطالبات نظام و مردم باشد.

این رویکرد و کارکرد، دغدغه آحاد مردم ولایتمدار خصوصاً خانواده معظم شهداست که تأکید دارند: «اجازه ندهید شاخه امید بخشکد که این بدترین جفا به خون شهیدان است.»
قدر مسلم حراست از فرهنگ دینی و ارزش های انقلاب به عنوان جوهر و زیرساخت هر نوع تحول و حرکت جدی و همچنین رفع مشکلات معیشتی و نیازهای اقتصادی به عنوان اولویت آشکار و مورد تأکید در پیام رهبر فرزانه و معظم انقلاب خطاب به نمایندگان محترم مجلس است.

امید است همان طور که نمایندگان مجلس در بیانیه خود تصریح کرده اند، «مجلسی مقتدر، بی طرف، بدون حاشیه و منحصراً سرگرم خدمت به جامعه و در خط نظام و رهبری شکل گیرد» و شاهد گره گشایی تدریجی امور و رفع چالش های دینی و دنیوی، البته با توکل بر خداوند رحمان، حکیم و عزیز باشیم.

دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، به عنوان یک دانشگاه مردمی و انقلابی وظیفه خود می داند همسو و در تعامل حداکثری و سازنده با نمایندگان شریف مردم، تمام ظرفیت ها و امکانات خود را برای خدمت رسانی شایسته به مردم ولایتمدار، غیور و حماسه ساز استان به کار گرفته و از هیچ کوششی در این راه مضایقه ننماید.
در پایان، ضمن تبریک به آحاد نمایندگان ملت و استان به خاطر توفیق راهیابی به مجلس و فرصت خدمتگزاری به مردم مؤمن، انقلابی و شریف ایران اسلامی، برای نمایندگان محترم استان بوشهر که الحمدلله دارای وجاهت مردمی و مفتخر به صفات ارزشی و انقلابی هستند، از درگاه الهی در این مسیر دشوار امّا ارزشمند و مقدس آرزوی توفیق و سرافرازی داریم. ان شاءالله

اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !