دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

بخش کرونای بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به راه‌اندازی بخش کرونای بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: این بخش در عرصه‌های اورژانس، بستری و ای.سی.یو ایجاد می‌شود و بخش‌های دیگر بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر جوابگوی دیگر بیماران است.

آخرین اخبار
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری صبح امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر از افزایش بیماران کرونایی در ۱۰ روز اخیر در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد افراد مبتلا به کرونا در استان بوشهر سرپایی درمان و در خانه قرنطینه می‌شوند.

وی، با اشاره به راه‌اندازی ۱۷ مرکر بیماریابی ویروس کرونا در نقاط مختلف استان بوشهر بیان کرد: ۱۷ مرکز بیماریابی کرونا در استان بوشهر ۱۶ ساعته در نقاط مختلف بیماریابی می‌کنند و در این راستا آزمایشگاه تشخیص کرونا به صورت شبانه‌روزی نمونه‌ها را آزمایش می‌کند.

دبیر ستاد مدیریت و مبارزه با کرونا در استان بوشهر از راه‌اندازی ۲ آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: نخستین آزمایشگاه در مرکز استان بوشهر راه‌اندازی شد و به‌زودی دومین آزمایشگاه در برازجان و سومین آزمایشگاه هم در جنوب استان ایجاد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش بیماران کرونایی استان خبر داد و افزود: افزایش بیماران به سبب عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فواصل اجتماعی است که بیشتر کسانیکه به کرونا مبتلا شده‌اند در تجمعات و دوری همی‌ها به اصول بهداشتی بی توجهی کرده‌اند.

کشمیری، با اشاره به برگزاری امتحانات دانش آموزان به صورت حضوری در پایه‌‌های نهم و دوازدهم از امروز  خاطر نشان کرد: باید معلمان، دست اندرکاران امتحان و دانش آموزان حتما دارای پوشش ماسک و دستکش باشند و تمام ضوابط بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.

وی، به بخش درمان بیماران کرونایی پرداخت و تصریح کرد و بیان کرد: اکنون بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به عنوان مرکز درمانی معین استان درمان بیماران کرونا تعیین شده و مابقی بخش‌های آن تعطیل است که برای استفاده از دیگر بخش‌های این مرکز درمانی، بخش کرونای بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در عرصه‌های اورژانس، بستری و ای.سی.یو ایجاد می‌شود و بخش‌های دیگر بیمارستان  جوابگوی دیگر بیماران است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آمار بیماران بستری کرونایی استان در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر را اندک و ثابت دانست و گفت: باید تمام بیمارستان‌های استان بوشهر جوابگوی بیماران حاد تنفسی باشند  و خدمات لازم ارائه کنند.

کشمیری با اشاره به تسریع در راه‌اندازی بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر خاطر نشان کرد: اکنون تمام جبهه‌های بیمارستان هسته‌ای بوشهر فعال و تجهیزات لازم این مرکز درمانی در حال خرید و تامین است.

انتهای پیام/۱۹۰/ی


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !