چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

کرونا در بوشهر بازهم طغیان کرد؛ امروز ۷۷ بیمار جدید

از زمان شیوع ویروس کرونا در استان در 15 اسفند سال گذشته تاکنون، امروز دومین روز پرمبتلا محسوب می شود. دوشنبه هفته جاری نیز با شناسایی 79 بیمار، رکوردار تعداد مبتلایان بوده است.

آخرین اخبار
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

آمارهای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تایید ابتلای ۷۷ نفر دیگر به ویروس کرونا خبر می‌دهد تا بدین ترتیب تعداد مبتلایان به ۶۶۸ نفر برسد.

به گزارش خلیج فارس؛ ۴۲ مورد از مبتلایان جدید مربوط به بوشهر،۱۶ مورد دشتستان، ۶ مورد عسلویه، ۵ مورد دیر، ۵ مورد جم و ۳ مورد در تنگستان ثبت شده‌اند.

آمار جان باختگان از کرونا همان ۱۳ نفر است.

از زمان شیوع ویروس کرونا در استان در ۱۵ اسفند سال گذشته تاکنون، امروز دومین روز پرمبتلا محسوب می شود. دوشنبه هفته جاری نیز با شناسایی ۷۹ بیمار، رکوردار تعداد مبتلایان بوده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز پنج‌شنبه یک خرداد‌ ۶۶۸ نفر شامل ۲۷۴ مرد و ۳۹۴ زن است.

دکتر سعید کشمیری عنوان کرد: از ۷۷ مورد مثبت جدید، ۴۲ مورد در بوشهر، ۱۶ مورد در دشتستان، ۳ مورد در تنگستان، ۵ مورد در دیر، ۵ مورد در جم و ۶ مورد در عسلویه شناسایی‌شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرد: ۴۲ بیمار جدید شهرستان بوشهر، ۲۶ آقا در رده سنی ۱۳ تا ۷۹ سال و ۱۵ خانم در رده سنی ۳۲ تا ۶۵ سال و یک کودک ۳ سال و نیمه که از این تعداد، ۳۹ نفر به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان و ۲ نفر نیز به صورت سرپایی در بیمارستان شناسایی‌شده و تحت مراقبت خانگی هستند و یک نفر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان است.

دکتر کشمیری بیان کرد: از ۱۶ بیمار جدید شهرستان دشتستان، ۹ آقا، ۵ خانم و دو کودک ۴ و نیم ساله و ۷ و نیم ساله هستند که همه بیماران سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و از این تعداد ۱۴ مورد به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند و یک آقا و یک خانم نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

او گفت: سه بیمار جدید شهرستان تنگستان، دو آقا و یک خانم هستند که هر سه سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: پنج بیمار جدید شهرستان دیر، ۲ آقای ۳۷ و ۳۵ ساله، دو خانم ۴۰ و ۳۲ ساله و یک کودک ۶ ساله هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

دکتر کشمیری گفت: ۵ بیمار جدید شهرستان جم نیز ۳ آقا و ۲ خانم هستند که بیماران سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان و بیمارستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

او بیان کرد: ۶ بیمار جدید شهرستان عسلویه، ۴ آقا و یک خانم هستند که یک خانم و یک آقا ساکن عسلویه و مابقی شاغل در عسلویه هستند و همگی بیماران سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان و بیمارستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر عنوان کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۶۶۸ نفر) تاکنون ۳۰۳ نفر از آنان بهبودیافته و ۳۴۲ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و ۱۰ نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستندو ۱۳ نفر فوت شده‌اند.

درخواست تعطیلی بازار

دکتر کشمیری با اشاره به تعطیلات عید سعید فطر گفت: از بازاریان و اصناف خصوصا در شهرهای گردشگر پذیر مثل دیلم، گناوه، بوشهر و دلوار درخواست داریم به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری از فردا (جمعه ۲ خرداد) تا پایان تعطیلات عید فطر مغازه‌ها را تعطیل کنند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !