چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مرتضی برای تاریخ سخن می گوید

یادداشت
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

نقل شده است یک روز شهید مرتضی مطهری در جمعی چند نفره سخنرانی می کرد اما چنان پر حرارت  کلمات را ادا می کرد که انگار در برابر او هزاران نفر ایستاده اند پرسیدن چرا اینگونه پر حرارت سخن می گوید مگر نه این است که حاضران در جلسه تعداد انگشت شمارند پس چرا اینقدر با حرارت کلمات را به زبان  می آورید.
استاد گفت من برای تارخ سخن می گویم نه برای همین چند نفر ، نقل کننده خاطره ادامه می دهد من در جبهه وارد نماز خانه شدم دیدم جمع بساری نشسته اند و صحبت های استاد مطهری ا رادیو پخش می شود دقت کردم متوجه شدم همان سخنرانی چند نفره استاد است او به راستی برای تاریخ صحبت می کرد.
من هم وقتی این کلیپ را تماشا کردم و صدای آسمانی سید مرتضی آوینی را شنیدم که می گفت:
((قدس مظهر جراحتی است که بر قلب اسلام وارد شده است  و این جراحت را جز به خون نمی توان شست . امروز وعده های قرآن بیش از پیش به تحقق نهایی خویش نزدیک شده است و امت اسلام دریافته است که چگونه  باید برای آزادی قدس اقدام کند .
قدس جلوه ی برکت خدا و پله ی نخستین معراج انسان است  و مسلمین برای دست یابی به اهداف نهایی اسلام چاره ای ندارند جز اینکه بر قدس شریف دست یابند، و راه قدس نیز از کربلاست که می گذرد .
راه قدس با کاهلی و تن آسایی و دل به جیفه ی بی مقدار دنیا بستن میانه ای ندارد . راه قدس مرد جنگ می خواهد و مرد جنگ نیز کربلایی است و کربلایی، مرد میدان عشق است و از سختی ها و مشقات و سر باختن ها و جان دادن ها نمی هراسد.)) با خود گفتم سید نیز انگار همان طور که خود می گوید از راه رفته سخن به میان می آورد راه رفته ای که برای آیندگان راه نشان می دهد.
قرض مقایسه نیست اما یک روز مرتضی علی بر سر منبر کوفه برای آیندگان سخن گفت هرچند بیشتر مردمان زمانه او از درک کلام او عاجز بودند اما آیندگان او را بهتر درک کردند و رهروان او مرتضی های دیگری شدند که از سخنان او درس گرفتند و برای آیندگان سخن گفتند هرچند از دریای بی انتهای مولا، عشقان به قدر تشنگی پیمانه هایشان را پر کرده اند.

وی اینک در آستانه روز قدس باید به خاطر بسپاریم که مسئله فلسطین جز به رهایی قدس هیچ راه حلی ندارد.
مهراب کیانی


لیست نظرات

[ عبدالله ] [ در تاریخ : ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ]

بسمه تعالی مهم این است که به حقیقت دست یابی.آن وقت است که باید تعصب پیدا کنی و در راه آن از دنیا بگذری.