چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

افزایش انتقال آب از خط آب‌رسانی کوثر به عسلویه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افزایش انتقال آب از خط آب‌رسانی کوثر به عسلویه خبر داد.

آخرین اخبار
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالحمید حمزه‌پور بعدازظهر سه‌شنبه در بررسی وضعیت آب‌رسانی به شهرستان عسلویه اظهار داشت: برای گذر از بحران آب در شهرها و روستاها همکاری مشترکان آب در مدیریت مصرف و صرفه‌جویی امری مهم و ضروری است.

حمزه‌پور با قدردانی از همکاری دهیاران در امر حل مشکلات روستاهای عسلویه خاطرنشان کرد: جمع‌آوری انشعاب غیرمجاز و ساماندهی آن‌ها و پرداخت قبوض آب بها مصرفی از تأکیدات دهیاران عسلویه است که موردتوجه قرار دارد.

وی افزود: ۱۰ لیتر بر ثانیه از خط کوثر به منابع آب آشامیدنی شهرستان عسلویه افزوده‌شده و سرانه مصرف آب در این شهرستان از ۳۱۰ لیتر به ۳۴۰ لیتر افزایش‌یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر استفاده از آب محلی را یکی دیگر از پروژه‌ها برای تأمین آب عسلویه دانست و گفت: در این راستا ۲ حلقه چاه آب وارد مدار شده و تلاش می‌شود تا آب سد اخند به شبکه آب‌رسانی انتقال یابد.

حمزه‌پور از صدور مجوز ۲ پروژه آب‌شیرین‌کن ۵ هزار مترمکعبی در عسلویه خبر داد و بیان کرد: برای تأمین آب شهرها و روستاهای عسلویه پروژه آب‌شیرین‌کن شهری و روستایی تدوین‌شده که در مجموع به ظرفیت تولید ۱۰ هزار مترمکعب اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خاطرنشان کرد: آب‌شیرین‌کن شهری در عسلویه و روستایی در روستای هاله ساخته می‌شود و پس از انتخاب سرمایه‌گذار سال آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !