سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

استان بوشهر می تواند ترمینال ورود علم و فناوری جهانی به ایران باشد

نماینده مقام معظم رهبری در استان گفت: شرایط استان به گونه ای است که میتواند کانون تولید علم منطبق با جغرافیای کرانه در همه امور حتی انرژی باشد و میتواند مرکز صادرات علم تولیدی ایران و استان و محصولات دانش‌بنیان به کشورهای خارج و ترمینال ورود علم و فناوری جهانی به ایران باشد.

تیتر
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام‌جمعه بوشهر در آیین افتتاح ساختمان جدید پارک علم و فن‌آوری بوشهر، گفت: علم هم حیات است هم دولت است و هم ثروت، در قدیم‌الایام علم را در محدوده کتاب جستجو میکردند اما در شرایط کنونی تمام اجزای حیات بشر مترتب در تولید علم است.

وی افزود: در عرصه تولیدات دانش‌بنیان دفاعی، زیست‌محیطی و تمام حوزه‌های زندگی چه در عرصه‌های زیست‌بوم مادی چه حوزه معادن و چه حوزه هوافضا، علم حیات است. البته شکی در آن نیست هر مقدار روبه‌جلو حرکت کنیم شرایط جغرافیایی جهان ما را وادار میکند با برهان واقعی به‌سوی علم برویم.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: علم قدرت آفرین است، اگر یک کشور در عرصه علم مانند علوم دفاعی و فناوریهای نظامی و یا در عرصه‌های مختلف سیستم‌های ارتباطات IT دارای قدرت نباشد، کاملاً آن کشور استقلال خود را از دست میدهد.

آیت‌الله صفایی بوشهری بابیان اینکه علم مهم‌ترین مؤلفه در حوزه حیات انسانی است تصریح کرد: علم ثروت است و هیچ گنجی نافع‌تر از علم نیست. چون یک گنج با هر توانایی کاری که دارد پایان‌پذیر است مثل نفت، مثل سنگ‌های قیمتی اما علم هر چه بر روی آن چکش بزنیم گرایش‌ها و گونه‌های دیگری تولید میکند.

وی گفت: اگر یک کشور بخواهد در عرصه نظام بین‌الملل دارای حیات، اقتدار و ثروت باشد باید در حوزه علم در تولید گونه‌ها چه در حوزه خودکفایی چه در حوزه تولید چه در حوزه مرجعیت دارای یک راهبرد و استراتژی ویژه ۵۰ ساله، باهدف برتری جامعه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: در مهندسی جهان، کشوری حرف اول را میزند که در عرصه علم دارای حیات، اقتدار و ثروت است.

امام‌جمعه بوشهر گفت: من استان بوشهر را استان مستعد در تمامی عرصه‌های حیات کرانه‌ای میدانم. بهترین و مؤثرترین، زیباترین و مولدترین جغرافیا برای همه امور زیستی، جغرافیای کرانه است. جغرافیای کرانه دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جامع است. استان بوشهر ۹۳۶ کیلومتر مرز دریایی و ۷۰۷ کیلومتر کرانه و دارای پس‌کرانه فوق‌العاده عالی است به همین خاطر در کتب تاریخی، بوشهر را به‌عنوان یک جغرافیای قدرت و ثروت تلقی کرده‌اند.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به وجود جوانان مستعد در استان بوشهر تصریح کرد: شرایط استان به گونه ای است که میتواند کانون تولید علم منطبق با جغرافیای کرانه در همه امور حتی انرژی باشد و میتواند مرکز صادرات علم تولیدی ایران و استان و محصولات دانش‌بنیان به کشورهای خارج و ترمینال ورود علم و فناوری جهانی به ایران باشد.

نماینده ولیفقیه در استان خاطر نشان کرد: افق دید در استان بوشهر را باید این‌گونه طراحی کنیم که استانی بر اساس آموزه‌های اسلامی ایرانی و دارای تمامی شاخص‌های پیشرفت در افق بین‌المللی، خودکفا، مولد، تمدن‌آفرین، الهام‌بخش به‌ویژه در حوزه‌های علم و فناوری برای ایران اسلامی باشد.

امام‌جمعه بوشهر یادآور شد: جوانان ما باید دانشمندان آینده ایران، جهان اسلام و دارای بردهای بین‌المللی باشند و آغاز آن با توسعه دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، پارک‌های علم و فناوری، توجه به علم و عالم و حمایت از تمامی عزیزانی باشد که در این راستا فعالیت میکنند. اما این نیاز به یک نقشه دقیق و سند چشم‌انداز بسیار مهم، نقشه راهبردی و نقشه راهبری همچنین وجود انسان‌های بسیار فرهیخته دارد که با حضور در عرصه‌های مختلف و ایجاد جاذبه‌های سرمایه‌گذاری، این کار بزرگ باید در استان بوشهر صورت بگیرد.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !