شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نجات چهار زندگی با اهدای عضو در بوشهر

رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اعضای بدن نوجوان ۱۱ ساله در این استان برای نجات جان چهار بیمار نیازمند پیوند اهدا شد.

آخرین اخبار
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

علیرضا باقری روز یکشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: مرحوم “امیر محمد اسماعیل پور” فرزند پلیس ایثارگر آگاهی شهرستان دشتستان به دلیل بیماری دچار تشنج و برای درمان به یکی از بیمارستان‌های شیراز منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

وی بیان کرد: پس از چند ساعت عمل جراحی و تلاش کادر پزشکی برای نجات این نوجوان کارساز نشد و دچار عارضه مرگ مغزی شد.

باقری اضافه کرد: پس از تائید تیم پزشکی مبنی بر مرگ مغزی، پدر این نوجوان مرحوم در یک اقدام شایسته و خداپسندانه با اهدای اعضای فرزندش شامل کبد، قلب و ۲ کلیه به بیماران نیازمند دریافت عضو موافقت کرد.

وی یادآور شد: این سومین ایثار ماندگار درسال جاری و شصت نهمین اهدای عضو در استان بوشهر است.

باقری گفت: یک بیمار مرگ مغزی می‌تواند جان یک تا هشت بیمار را نجات دهد و پس آغاز مرگ مغزی ۱۴ روز برای موافقت خانواده با اهدای عضو فرصت وجود دارد برهمین اساس رضایت بموقع خانواده‌هایی که بیمار مرگ مغزی در بیمارستان‌ها دارند نقش بسزایی در نجات جان هموطنان نیازمند به اهدای عضو دارد.

وی بیان کرد: در آموزه‌های دینی همواره بر نیکوکاری و نوع‌دوستی و مورد آزمایش الهی قرار گرفتن کسانی‌که ایمان آورده‌‍اند تاکید شده‌است و مواجهه با مرگ مغزی نیز مثالی عینی برای این موضوع است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !