پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

پاسخ به بیش از ۲۲ هزار استعلام الکترونیکی قضایی توسط اداره ثبت اسناد و املاک بوشهر

مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: در سال گذشته تعداد ۲۲ هزار و ۱۳ استعلام از مراجع قضایی به ادارات ثبت ارسال و پاسخ آنان ارسال شده و به طور متوسط روزانه پاسخ بیش از ۹۰ استعلام قضایی داده شده است.

آخرین اخبار
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ سعید محوری در گفت‌وگو با میزان، با اعلام خبر پاسخ به بیش از ۲۲ هزار استعلام الکترونیکی قضایی در سال گذشته توسط اداره ثبت اسناد و املاک بوشهر بیان کرد: تعداد ۲۲ هزار و ۱۳ استعلام از مراجع قضایی به ادارات ثبت ارسال و پاسخ آنان داده شده و به طور متوسط در هر روز کاری پاسخ بیش از ۹۰ استعلام قضایی داده شده است.

مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک بوشهر ضمن اعلام این موضوع که جهت تسریع و تسهیل در ارائه خدمات ثبتی به مراجعین، دادگستری‌ها بر اساس بخشنامه رییس قوه قضاییه از ارسال فیزیکی استعلام ممنوع شده است، افزود: با ایجاد سامانه الکترونیک پاسخ به استعلامات ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه مردم از بروز بسیاری از فساد‌ها نیز جلوگیری شده است و نیاز به مراجعه حضوری ارباب رجوع نمی‌باشد.

وی افزود: در سنوات گذشته استعلامات قضایی به صورت دستی ارسال می‌شدند و این امر باعث افزایش میزان مراجعات و صرف هزینه و وقت شهروندان می‌گشت و معضلاتی همچون جعل را نیز به دنبال داشت.

مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک بوشهر با بیان اینکه بیش از ۸۵ درصد استعلام‌های مذکور در کمتر از دو روز پاسخ داده شده‌اند، خاطرنشان کرد: واحد‌های ثبتی شبانکاره، کنگان، دیر بهترین عملکرد را در این حوزه در میان واحد‌های ثبتی تابعه داشته‌اند.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !