جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

خدمت‌رسانی مسجدهای دلوار در ۴ حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا/عکس

امام جماعت مسجد امام جغفر صادق (ع) گفت: حدود 68جوان این مسجد بعد از گسترش شیوع ویروس کرونا در دلواردر ۴ حوزه مشغول به کار و خدمت‌رسانی شده‌اند.

آخرین اخبار
۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛
به گزارش سپاس : حجت الاسلام علی دلواری امام جماعت مسجد امام جغفر صادق (ع) گفت: جوانان مسجدی تلاش کردند در آستانه نیمه شعبان، الگویی برای جشن و شاد کردن مردم به مساجد و هیأت‌های کشور با برگزاری یک جشن خیابانی ارائه کنند.

حجت‌الاسلام  علی دلواری اظهارداشت:این مسجد هرساله در شب نیمه شعبان، جشن خیابانی برگزار می‌کرد که با استقبال بی‌نظیر مردم مواجه می‌شد و حتی بسیاری از افراد که مسجدی هم نبودند، در آن شرکت می‌کردند.

وی با بیان اینکه امسال حال و هوای جشن‌های نیمه شعبان متفاوت است و باتوجه به شیوع ویروس کرونا مردم به در خانه ماندن توصیه شده‌اند، تصریح کرد: براین اساس تلاش کردیم تا پیش از رسیدن نیمه شعبان الگویی را به مساجد و هیأت‌ها برای برگزاری جشن و شاد کردن مردم ارائه دهیم که در این راستا، در روز سوم شعبان میلاد امام حسین(ع) با مشارکت هیأت‌های دیگر جشن خیابانی را برگزار کردیم.

دلواری گفت: در این برنامه که در بلوار امام رضا (ع) برگزار شد، تمام جوانان مسجد حضور داشتند و با استقبال بی‌نظیر مردم نیز مواجه شد که ان شاء الله در روز نیمه شعبان نیز تکرار خواهد شد و امیدواریم مساجد و هیأت‌های دیگر کشور نیز این طرح را اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۶۸جوان این مسجد بعد از گسترش شیوع ویروس کرونا در دلواردر ۴ حوزه مشغول به کار و خدمت‌رسانی شده‌اند، افزود: حوزه اول، تهیه آبمیوه در بطری‌های نیم لیتری برای بیماران مبتلا به کرونا و کادر پزشکی بیمارستان‌ها بود که در این بخش، حدود ۲۴ نفر روزانه ۲۵۰۰ بطری آبمیوه تولید می‌کنند.

امام جماعت مسجد امام جغفر صادق (ع)دامه داد: دومین حوزه، تهیه مواد ضدعفونی کننده سطوح در بطری‌های یک لیتری برای مردم است که تاکنون ۲۰ هزار بطری تهیه و توزیع شده است و در گام دوم بنا داریم به مناطق محروم رسیدگی کنیم که در این راستا ۳ هزار بطری برای شهرری و ۵ هزار بطری برای ورامین ارسال خواهد شد. در این بخش حدود ۱۵ نفر از جوانان مشغول به کار هستند.

وی افزود: ضدعفونی سطوح عمومی و معابر همچون پمپ بنزین، ایستگاه اتوبوس و مترو، منازل بیماران مبتلا به کرونا و … سومین حوزه فعالیتی مسجد ماست که جوانان در گروه‌های ۴ نفره هرشب به ضدعفونی محدوده‌ای از منطقه ۵ تهران مبادرت می‌کنند.

دلواری در پایان خاطرنشان کرد: چهارمین حوزه نیز تولید ماسک توسط بانوان مسجدی است که برای این امر ۱۰ چرخ خیاطی خانگی و ۲ چرخ خیاطی صنعتی فراهم شده است و این کارگاه روزانه ۲۵۰۰ ماسک تولید می‌کند که مواد اولیه این تولیدات با مشارکت هئیت ها و بخشی نیز از طریق کمک‌های مردمی تأمین شده است.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !