چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

فوتی های کرونایی در بوشهر دارای بیماری زمینه‌ای بودند/عکس

متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آمار فوتی‌های کرونا در استان بوشهر تا الان به پنج نفر رسیده که همه آن‌ها دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

آخرین اخبار
۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ فرهاد عباسی متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهارکرد: از زمانی که استان بوشهر سفید بود اقدامات بسیار ارزنده‌ای برای مقابله با گسترش ویروس صورت گرفت.

این متخصص اظهار داشت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بازارها تعطیل شد، پروازها کاهش پیدا کرد و آگاهی بخشی به همشهریان عزیز از طرق مختلف اطلاع‌رسانی ازجمله شبکه‌های اجتماعی و صداوسیما صورت گرفت، هرچند رعایت کردن صد درصد نبود ولی تأثیر قابل‌توجهی داشت.

وی با بیان اینکه این دسته از اقدامات باعث شد استان بوشهر غافلگیر نشود و با موج زیاد بیماران مواجه نشود تصریح کرد: بیمارستان خلیج‌فارس بوشهر تخلیه شد و تبدیل به بیمارستان ریفرال کرونا شد و آمادگی در بقیه بیمارستان‌های استان نیز صورت گرفت و این قبیل اقدامات باعث شد بیماران مشکوک خوب پذیرش و با زحمات کادر درمان موردپذیرش قرار گیرند.

عباسی بابیان اینکه تا امروز شمار زیادی بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری و درمان شده‌اند و تنها تا امروز ۷۱ نفر جواب آزمایش کرونای آن‌ها ثبت اعلام شده است افزود: تا امروز ۵۵ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از مجموع بیماران مبتلابه کرونا در بیمارستان‌های استان (۷۱ نفر) تاکنون ۶۰ نفر از آنان باحال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و شش نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آمار فوتی‌های کرونا در استان بوشهر تا الان به پنج نفر رسیده که همه آن‌ها دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

عباسی افزود: اقداماتی که در استان بوشهر صورت گرفت موجب این شد که تعداد افراد مبتلا با یک شیب ملایم پیش برود و کادر درمان غافل‌گیر نشود.

وی تصریح کرد: ما در بیمارستان‌های استان بوشهر در یک حالت نرمال قرار داریم و بیماران که بستری می‌شوند بعد از طی دوره درمان ترخیص و در قرنطینه خانگی قرار بگیرند که تعدادی از این بیماران روزهای قرنطینه خانگی‌شان نیز تمام‌شده است.

این متخصص عفونی افزود: در سایر استان‌ها شاید این بیماری با شیب ملایم صورت نگرفت و یک‌دفعه پیک مبتلایان صورت گرفت که امیدواریم با اقداماتی که مسئولین در پیش‌گرفته‌اند و رعایت مردم این شیب ملایم به همین روال به‌پیش برود.

عباسی اظهار داشت: هجوم مسافران به استان بوشهر و ترددهای غیرضروری موجب اختلال در روند درمان و گسترش بیماری صورت می‌شود که خوشبختانه تا حد زیادی از این امر جلوگیری شد.

متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه داریم به پیک بیماری نزدیک می‌شویم گفت: شاید با اتمام مسافرت‌ها این شیب ملایم رو به افزونی پیدا کند که باید صبر کرد تا ببینیم وضعیت به چه صورت رقم خواهد خورد که تصمیمات خوبی از جانب مسئولین ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی و استان بوشهر گرفته‌شده است.

وی در خصوص کمبودهای برای مقابله با بیماری کرونا در استان بوشهر اضافه کرد: خوشبختانه در حال حاضر کمبود در استان بوشهر وجود ندارد و هر کادر درمانی که می‌خواهد وارد بیمارستان شود یک پک محافظتی در اختیارش قرار می‌گیرد که در این پک تمام تجهیزات لازم برای محافظت وجود دارد.

عباسی اظهار داشت: امیدواریم همان‌گونه که استان بوشهر در حال حاضر از استان‌هایی است که به نسبت سایر استان‌ها موارد کمتری از مبتلایان به این بیماری در آن وجود دارد و افزایش تعداد بیماران در آن به‌کندی صورت می‌گیرد این روند به همین ترتیب به‌پیش برود.

اما دراین‌بین برخی از شهروندان کرونا رو جدی نگرفته و بهداشت را رعایت نمی‌کردند و یا با ترددهای غیرضروری و مسافرت‌ها باز احتمال شیوع بالای آن را در استان بالا می‌برد.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !