یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

ریزش جدید ملخ‌ها طی چند روز آینده در استان بوشهر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از ریزش جدید ملخ‌ها در استان بوشهر در روزهای آینده خبر داد.

خبر وسط
۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ محمدتقی منوچهری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ملخ ها در استان بوشهر کنترل شده اند و ۶ روز است که مبارزه ای نداریم. فقط در نقاطی که تخم ریزی شده و برای کمتر کردن جمعیت ملخ ها و بیشتر در مناطق کوهستانی تمرکز داریم. الان مشکل خاصی نداریم و در دشت ها تقریبا هیچ عملیاتی نیست.

این مسئول افزود:  کار اصلی از نیمه فروردین آغاز می‌شود، بنابراین هواپیما در استان مستقر و ۶ فرودگاه سمپاشی ترمیم و آماده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: الان حدود صد سمپاش آماده به علاوه ۳۰۰ نفر نیروی عملیاتی درگیر مبارزه هستند که به محض رخ دادن هر اتفاقی در عرصه هستند. حدود ۵۵ گروه ردیابی و پایش داریم و حدود ۲۵ گروه مبارزه که قطعا در اردیبهشت ماه این گروههای مبارزه، خصوصا در زمان انتقال عملیات مبارزه به دشت ها چند برابر خواهد شد.

منوچهری عنوان کرد: حدود ۵۵ گروه ردیابی و پایش داریم و حدود ۲۵ گروه مبارزه که به طور قطع در اردیبهشت این اکیپ‌های مبارزه، به‌ویژه در زمان انتقال عملیات مبارزه به دشت‌ها چند برابر خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: انواع روش‌های مبارزه شامل سمپاشی هوایی و استفاده از انواع سمپاش‌ها بسته به منطقه‌ای که طغیان آفت را داشته باشیم و متناسب با آن شرایط از سمپاش‌های مختلف استفاده می‌کنیم.

وی گفت: کشاورزان و باغ‌داران آموزش داده شده و خودشان به‌عنوان ردیاب و پایشگر فعالیت می‌کنند و مزارع و باغ‌های وسیع را ردیابی می‌کنند و در صورت بروز هر اتفاقی به‌سرعت به ما اطلاع می‌دهند.

او افزود: خط قرمز ما نخلستان‌ها و باغ‌های مرکبات است و اینکه بتوانیم آفت را در استان کنترل کنیم تا به استان‌های مجاور خسارت نزند. در صورت نیاز به استان‌های همسایه کمک می‌کنیم و هم از آن‌ها کمک می‌گیریم.

 منوچهری در پایان اظهار داشت: در حال حاضر توصیه ما فقط این است که همه مراقب باشند و به محض اینکه ریزش جدید در نقطه ای اتفاق بیفتد و یا پوره ها از تخم بیرون بیایند به ما اطلاع دهند تا نیروهای آماده باش کار خود را در منطقه آغاز کنند.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !