چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

شهرستان دشتی کسب رتبه نخست طرح غربالگری کرونا در استان بوشهر

آخرین اخبار
۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ احمد آخوندی  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر استان بوشهر گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا معبر شهری و روستایی این شهرستان۱۶۰ مرحله گندزدایی و ضدعفونی توسط نهادها و نیروهای مردمی بسیج شده است.

وی افزود:با همکاری بسیج ، شهرداری‌ها ، بخشداری‌ها ، دهیاری‌ها ، مراکز خیریه و هلال احمر تاکنون ۱۶۰ مرحله عملیات گندزدایی و ضدعفونی کلیه فضاهای شهری و روستایی به ویژه المان‌ها و معابر، پارک‌ها ، وسایل بازی کودکان و بازارانجام شده و هم اکنون به طور مستمر در حال انجام است.

این مسول با تاکید بر اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا اضافه کرد: در مجموع این عملیات‌ها ۷۵۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی مصرف شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: تعداد ۱۹۰ نفر از شهروندان در قالب ۴۵ تیم به همراه ۴۱ خودرو عملیات ضدعفونی و گندزدایی را در این شهرستان انجام می‌دهند.

آخوندی با اشاره به اینکه تمامی تیم‌های فعال با نظارت و آموزش کارشناسان شبکه بهداشت و درمان مشغول فعالیت هستند،افزود: ادارات ، بانک‌ها ، دستگاه‌های عابر بانک ، آرامستان‌ها، مساجد و به طور کلی اماکنی که مردم در آنجا تردد زیاد دارند نیز به طور مستمر توسط نیروهای بسیجی با محلول های ضدعفونی ، گندزدایی می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: براساس نمودار دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر این شهرستان در طرح غربالگری کرونا رتبه نخست استان را کسب کرد.

آخوندی افزود: به همت بهورزان ، مراقبین سلامت و پرسنل مراکز خدمات جامع سلامت این شهرستان، در قالب طرح غربالگری کرونا که ۹۶ درصد مردم زیر پوشش این طرح قرار گرفتند که ۱۵ هزار و ۸۲۰ خانوار شهری و روستای به صورت تلفنی مورد ارزیابی قرار گرفتند .

وی گفت: در اجرای این طرح، با همه خانوارهای شهری و روستایی شهرستان دیر تماس گرفته و راهنمایی‌ها و توصیه‌های لازم در این زمینه انجام شد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !