جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

افزوده شدن ۴ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در استان بوشهر

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر: ۴ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد و  ۶۰  بیمار نیز بهبود یافتند.

آخرین اخبار
۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ دکتر سعید کشمیری بیان کرد: با مثبت اعلام شدن آزمایش ۴ نفر دیگر از بیماران، تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر به ۷۱ نفر رسید.

وی افزود: از چهار بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، یکی از آنان خانم ۳۰ ساله ساکن بوشهر و فامیل یک از افرادی است که قبلاً نمونه آزمایش وی مثبت اعلام‌شده که به صورت سرپایی درمان و در حال حاضر با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی بسر می‌برد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: بیمار جدید دیگر نیز آقایی ۶۱ ساله ساکن کنگان که سابقه مسافرت ندارد و دارای بیماری زمینه‌ای قلبی، دیابت و فشارخون است که در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

وی اضافه کرد: بیمار جدید دیگر نیز آقایی ۲۴ ساله ساکن شهرستان دشتستان است که پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و در حال حاضر با حال عمومی خوب در قرنطینه خانگی بسر می‌برد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه آمار فوتی‌های کرونا در استان بوشهر تا کنون به پنج نفر رسیده است افزود: متأسفانه یک بیمار ۸۸ ساله ساکن شهرستان دشتستان که جواب نمونه آزمایش کرونا ویروس وی مثبت اعلام شد فوت کرده است و تا کنون نیز برای صدور مجوز دفن وی منتظر جواب نمونه آزمایش بوده‌ایم.

وی بابیان اینکه تا امروز ۵۵ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۷۱ نفر) تا کنون، ۶۰ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و شش نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

دکتر کشمیری تاکید کرد: نگران این موضوع هستم که با بی مسئولیتی تعدادی از افراد که مبادرت به سفر و رفت‌وآمد‌های غیرضروری می‌کنند تمام تلاش‌های یک‌ماهه همکارانم در بهداشت و درمان که شبانه‌روز در حال تلاش برای کنترل و پیشگیری ویروس کرونا هستند از بین برود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، اضافه کرد: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر نروند، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

دکتر کشمیری بابیان اینکه ناقل ویروس کرونا به سالمندان نباشیم گفت: امسال احترام به بزرگ‌ترها، نرفتن خدمت ایشان است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر تاکید کرد: جان همه انسان‌ها باید برایمان مهم باشد، با تردد غیرضروری جان کسی را به خطر نیندازیم.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است افزود: هم‌وطنان با مراجعه به سامانه Salamat.Gov.Ir در طرح غربالگری الکترونیکی تشخیص کرونا شرکت کنند.

دکتر کشمیری بیان کرد: به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشید.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !