جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مورد توجه مردم و منتخبین مجلس ۹۹

انتخابات تمام شد، با همه خوب و بدش به پایان رسید، با همه دلخوریها و خوشحالیها به سرانجام رسید،کشوری که یک روز انتخاباتش به تعویق نمی افتد یعنی یک کشور قوی است

آخرین اخبار
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ غلام اسماعیلی استاد دانشگاه در یادداشتی نوشت: انتخابات تمام شد، با همه خوب و بدش به پایان رسید، با همه دلخوریها و خوشحالیها به سرانجام رسید،کشوری که یک روز انتخاباتش به تعویق نمی افتد یعنی یک کشور قوی است، از امروز دوران رفاقتها برای ساختن ایران باید آغاز شود، این مجلس منتخب از ۷ خرداد سال ۹۹ مجلس همه ایران است؛ منتخبین آن هم با هر سلیقه ای نماینده همه مردم حوزه انتخابیه هستند. بعدها راجع به نرخ مشارکت هم صحبت می‌کنیم ولی فعلاً :

۱-وظیفه به کار واداشتن این دولت و دستگاه‌های اجرایی وظیفه این مجلس از زمان تشکیل آن است.

۲-حفظ انسجام در میان منتخبین برای خدمت به مردم جزو ضرورتها است و خدای ناکرده قدرت طلبی‌های مضر در انتخابات هیئت رئیسه و کمیسیون‌ها مجلس را فشل و آبروی جبهه انقلاب را خواهد برد.

۳- اعتماد مردم چونان سرمایه ارزشمندی  است که باید قدر آن را دانست و آن را پشتوانه ساختن ایران عزیز کرد.یک روز را هم برای خدمت از دست دادن خسران است؛ پس از هم اکنون تشکیل جلسات کارشناسی و تصمیم سازی مقدمات حضور در مجلس را فراهم نمائید و گرنه چند ماه اول مجلس هم به بطالت و سر درگمی خواهد گذشت.

۴-در گام دوم انقلاب به فرموده رهبری عزیز و جریان جوانسازی سیستم مدیریت کشور به حول و قوه الهی جوانهای متخصص خوبی فرصت حضور در مجلس را پیدا کردند.کار دقیق و عالمانه و تحول گرایانه زمینه را برای اصلاحات اساسی برای مردمی سازی و جوان سازی حکمرانی کشور از طرف جوانان خوب و انقلابی صورت خواهد گرفت؛این توقع از این عزیزان می رود.

۵-مرکز پژوهشهای مجلس، محل ارتباط با همه کارشناسان و متخصصان کشور است؛ این مرکز می تواند منشا تحول در مجلس آتی باشد.

۶-مجلس شفاف، مجلس گام دومی است؛ شفافیت در عملکرد مجلس و آرا و اقدامات، یکی از خواسته های رأی دهندگان بوده است و این می تواند به افزایش اعتماد عمومی به نهاد قانونگذاری بیانجامد.

۷-بسیاری خوبان به دلیل محدودیت در انخاب از راهیابی بازماندند حتما می بایست با ایشان در تماس بود و نظرات و ایده ها و طرحهای آنان را اخذ و بهره برد.این همه رویش های بویژه جوان انقلاب آماده خدمت با هزاران ایده و نظر را مشاوران امین خود قلمداد کنید و دستشان را به گرمی بفشارید برای ایرانی سربلند ان‌شاءالله.
انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !