چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۳۹ تروریست داعشی در عملیات عراق در صلاح الدین از پای درآمدند

عراق از به هلاکت رساندن 39 تروریست از جمله چند سرکرده داعش و انهدام مخفیگاه‌ها و توقیف انبار بزرگ تسلیحات آنها طی عملیات کماندویی در ارتفاعات استان صلاح الدین خبر داد.

آخرین اخبار
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

گروه اطلاع رسانی امنیتی دولت عراق شامگاه سه شنبه از کشته شدن ۳۹ تروریست از جمله چند سرکرده داعش در استان صلاح الدین خبر داد.

در بیانیه این گروه آمده است: «سرویس مبارزه با تروریسم با باندی تروریستی از گروهک داعش در ارتففاعات الخانوکه درگیر شد. نیروهای مبارزه با تروریسم با دریافت اطلاعاتی درباره گروه‌های تروریستی منطقه مبنی بر اینکه از جغرافیای صعب العبور این منطقه و غارها و کانال‌های زیرزمینی آنجا به عنوان مخفیگاه استفاده می‌‌کنند چندین عملیات کماندویی در این ارتفاعاتِ متعلق به استان صلاح الدین انجام دادند.»

 بر اساس این بیانیه عملیات کماندویی نیروهای عراقی در این ارتفاعات و درگیری آنها با عناصر تروریستی بیش‌تر از ۱۰ ساعت یعنی از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه ادامه داشت و با کشته شدن ۳۹ تروریستی از جمله چند سرکرده مهم آنها همراه شد.

گروه اطلاع رسانی امنیتی دولت عراق گفت: «از جمله سرکرده‌های معدوم داعش در این عملیات یک مفتی شرعی و یک مسئول نظامی از داعش بود. دو کانال زیرزمینی انبار سلاح که شامل مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات بود نیز شناسایی و توقیف شد. علاوه بر آن یک تونل زیرزمینی دیگری هم شناسایی شد که دیوان مالی تروریست‌ها نامیده می‌شد و شامل تجهیزات، اسناد و رایانه‌هایی بود که در آن از معاملات مالی و طرف‌هایی که با آنها رابطه داشتند نام برده شده بود.»

در پایان این بیانیه آمده است: «این دو لانه و همه امکانات تروریست‌های مخفی در ارتفاعات الخانوکه با پشتیبانی هوای نیروهای ائتلاف بین المللی منهدم شد و ۴ نفر از نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم هم در جریان آن مجروح شدند و این عملیات منحصر به فرد با وارد آمدن ضربه جدید سنگینی به بقایای گروه‌های تروریستی همراه شد که دیگر هیچ جای امنی برای خود در خاک مقدس عراق نخواهند یافت».


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !