چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

بستری شدن فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان خلیج فارس و قائم تکذیب شد/ همه مدارس و اماکن عمومی استان بوشهر تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند

در روزهای گذشته خبری در خصوص بستری شدن فرد مبتلا به میروس کرونا در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر و بیمارستان حضرت قائم بوشهر در شبکه های اجتماعی منتشر شد که این خبر توسط مسئولین درمانی استان تکذیب شد.

آخرین اخبار
۰۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ اخباری در خصوص ویروس کرونا در برخی از شهرهای کشور منتشر شده است که نیاز است مردم در نقاط مختلف به توصیه های مجموعه وزارت بهداشت توجه داشته باشند.

 

از روز دوم اسفند ماه شایعاتی در خصوص بیماری کرونا در برخی مکان های درمانی استان بوشهر توسط کاربران شبکه های اجتماعی منتشر شد که این موضوع توسط مجموعه وزارت بهداشت و بیمارستان های استان بوشهر تکذیب شد.

 

کلیه اماکن عمومی در بوشهر تعطیل شد

به گزارش سپاس؛ استاندار بوشهر: کلیه فعالیت های فرهنگی و هنری که محل تجمع شهروندان است تعطیل اعلام می شود.

عبدالکریم گراوند در نشست مشترک ستاد مدیریت بحران و شورای اطلاع رسانی استان بوشهر گفت: کلیه فعالیت های فرهنگی و هنری، جشنواره‌ها و اردوهای دانشجویی و دانش‌آموزی تا اطلاع ثانوی به تشخیص بهداشت درمان و دانشگاه علوم پزشکی تعطیل اعلام می شود.

کلیه مدارس استان بوشهر تعطیل شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار داشت: تاکنون مورد مثبتی از کرونا در بوشهر گزارش نشده است.

سعید کشمیری با اشاره به تمهیدات حوزه سلامت استان بوشهر افزود: تمامی مراکز دولتی و غیردولتی استان بوشهر برای پذیرش افرادی که علائم سرفه، عطسه و تب دارند از آمادگی لازم برخوردارند.

وی با اشاره به ارائه آمار با شفافیت و بدون تعارف ادامه داد: اگر موردی از ابتلاء به کرونا در استان بوشهر مشاهده شود حتماً و بدون هیچ تعارفی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: همه مدارس استان بوشهر تا پایان هفته جاری تعطیل شد.

 

بستری شدن فرد مشکوک به کرونا در بیمارستان بوشهر تکذیب شد

حسینی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با سپاس، اظهار کرد: مطالب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر بستری شدن یک بیمار مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر صحت ندارد.

حسینی بیان کرد: تاکنون بیماری مشکوک به این ویروس در استان بوشهر شناسایی نشده است.

وی عنوان کرد: وزارت بهداشت بنای پنهانکاری درباره ویروس کرونا ندارد و درصورت مشاهده موردی مشکوک اطلاع رسانی می شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: از هم استانی ها تقاضا داریم ضمن توجه به نکات بهداشتی، خبر و اطلاعیه ها را از رسانه های معتبر دنبال کنند.

بستری شدن فرد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان حضرت قائم بوشهر تکذیب شد

بسمه تعالی

📜 بیانیه بیمارستان حضرت قائم(عج) بوشهر در خصوص شایعه منتشر شده در مورد بستری و قرنطینه شدن دو فرد مبتلا به ویروس کرونا

بدین وسیله به استحضار همشهریان و هم استانی های عزیز رسانیده می شود با توجه به اخبار کذب و شایعه پراکنی های اخیر در خصوص بستری و قرنطینه شدن دو فرد مبتلا به ویروس کرونا، بیمارستان حضرت قائم(عج) بوشهر این خبر را تکذیب می نماید و همچنین به استناد معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تا کنون در استان هیچ گونه موردی در خصوص بیماری کرونا گزارش نشده است و روابط عمومی این بیمارستان اعلام می دارد که شکایت نامه ای تنظیم گردیده و با دستور قضایی به زودی فرد یا افرادی که این خبر کذب را انتشار داده اند شناسایی و با خاطیان برخورد لازم انجام خواهد شد.

لذا از همه ی عزیزان خواهشمندیم که اخبار و اطلاعیه های بیمارستان را صرفاً از روابط عمومی مرکز و یا سایت ها و خبرگزاری های رسمی استان پیگیری نمایند.

روابط‌عمـومے  بیمارستان‌حضرت‌قائـم(عج)بوشهـر

 

 

لیست بیمارستان‌های پذیرش کننده بیماران کرونا در استان بوشهر:

اما مسئولین استان بوشهر برای پیشگیری ویروس کرونا برخی از بیمارستانن ها در نقاط مختلف استان به این بیماری اختصاص دادند که در مواقع لزوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

لیست بیمارستان‌های پذیرش کننده بیماران کرونا در استان بوشهر:

بیمارستان نیروی هوایی ارتش
بیمارستان زینبیه خورموج
بیمارستان امام خمینی کنگان
بیمارستان امام هادی(ع) دیر
بیمارستان امیر المومنین(ع) گناوه

 

توزیع رایگان ماسک و محلول‌های شوینده / فروش ماسک ممنوع می‌شود

رئیس هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه‌ی بیماران گفت: هیئت امنا اقدام به خرید تمام تولیدات ماسک‌های شرکت‌های ایرانی می‌کند و آن را برای توزیع رایگان بین خانواده‌ها در سراسر کشور، در اختیار معاونت بهداشت وزارت بهداشت قرار می‌دهد.

وی افزود: ماسک‌های خریداری شده و وارداتی به همراه بسته‌ی آموزشی و محلول شوینده، از طریق خانه‌های بهداشت، مراکز جامع خدمات سلامت، پایگاه‌های سلامت و واحدهای بهداشتی در کشور بین مردم توزیع می‌شود.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی معالجه بیمارن بیان کرد: دستورالعمل ممنوعیت خرید و فروش ماسک در داروخانه‌ها بزودی ابلاغ می‌شود.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !