شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

عبور از قوانین با نی انبان و خرید شناسنامه در جنوب کشور کلید خورد

برخی از نامزدهای انتخابیه در استان بوشهر از قوانین عبور کرده و برای جلب توجه مردم نی انبان می زنند و دست به خرید شناسنامه در برخی حوزه های انتخابیه کلید زده اند که دستگاه های نظارتی باید هوشیار و با متخلفین برخورد کنند.

آخرین اخبار استان
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
اشتراک گذاری :

به گزارش سپاس؛انتخابات با تنوری داغ وارد شهرهای کشور شده است که نامزدها تبلیغات را با استفاده از همه شیوه های نوین و سنتی آغاز کرده اند تا به هر قیمتی شده است صندلی بهارستان را به خود اختصاص دهند.

این نامزدهایی که امروز زمین و زمان به هم دوخته اند در اذعان عموم به گونه ای برنامه های خود را ارائه می کنند که قطعا روز سوم اسفند ماه وارد بهارستان خواهند شد و همه طرح های آنها ظرف چند ماه اجرا و مشکلات مردم بخصوص در حوزه معیشت رفع می شود.

ستادهای انتخاباتی به شکل های مختلف چینش شده اند تا بتوانند بیشترین حامی برای روز دوم اسفند ماه داشته باشند، به گونه ای که در اغلب ستادهای انتخاباتی اخلاق اسلامی رعایت نمی کنند.

جلب نظر مردم با نی انبان برای ورود به مجلس

برخی از نامزدهای انتخاباتی با نصب سیستم های صوتی در ستاد انتخاباتی و پخش موسیقی های هنجار شکن قصد جلب نظر مردم  را دارند.

با پخش نی‌انبان در ستادهای انتخاباتی قطعا مشکلات مردم رفع نخواهد شد بلکه با ورود چنین افرادی به مجلس شورای اسلامی روز به روز عقب گرد خواهیم کرد و این نامزد طی چهار سال نمایندگی فقط از نی‌انبان دفاع می کند.

 

برخی از نامزدهای انتخاباتی که امروز بهارستان را با ساز نی‌انبان در استان بوشهر معامله می کنند باید توجه داشته باشند مردم بصیر و ولایتمدار بوشهر به شاخصه های انقلابی رای خواهند داد و روز دوم اسفند ماه با حضور پرشور پای صندوق های رای بار دیگر ثابت خواهند کرد که همیشه گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند.

بازار داغ دلالی شناسنامه برای ورود به بهارستان

چیزی که بیشتر از همه نگران کننده است ورود چند صد میلیون تومان برای خرید رای توسط حامیان برخی از کاندیدا در حوزه انتخابیه بوشهر گناوه و دیلم است که زمزمه هایی آنها به گوش می رسد.

براساس تحقیقات میدانی حامیان یکی از کاندیدا که در سطح استانی و ملی دارای مسئولیت بوده است در مرکز استان و برخی روستاهای بخش مرکزی حراج شناسنامه در جمعه بازار بهارستان به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان آ؛از کرده است.

کار اصلی دلالان انتخابات بیان جلوه های کاریزمایی از نامزد مورد حمایت است و بعداز آن جهت تضمین پیشنهاد وجه نقد می دهند.

عبور از قوانین برا رسیدن به صندلی سبز بهارستان

برای ایجاد ستادهای انتخاباتی قوانینی لحاظ شده است که همه نامزدها ملزم به رعایت آن هستند تا کمترین آسیب داشته باشند و جامعه از ریل اصلی خارج نشود.

اما برخی از کاندیداها هیچ گونه ملاحظه ای برای رعایت قوانین ندارند و فقط هدف اصلی آنهاا رسیدن به پله قدرت است.

براساس قانوین که اعلام شده است هر نامزد در مرکز استان می تواند دو ستاد، در جنوب مرکز استان یک ستاد و شهرستان های حوزه انتخابیه یک ستاد ایجاد کنند، اما برخی از نامزدها در مرکز استان بیش از دو ستاد ایجاد کرده اند و مدعی هستند این ستادهای چند صد میلیونی مردمی ایجاد شده است.

دومی تخلفی که توسط برخی نامزدها انجام شده است نصب بنر و تصویر تبلیغاتی بر روی تابلوهای برق و اماکن عمومی است که مجموعه نظارتی با برخی از آنها برخورد کرده است، البته همچنان در برخی مکان ها تخلفات پا برجا است.

از دیگر تخلفاتی که می توان نام برد استفاده از چهره ها چهره های بدحجاب و در برخی موارد بی حجاب در ستادهای انتخاباتی است که همه نامزدها باید به طرفداران خود تذکر دهند تا از هر گونه رفتارهای هنجار شکن بپر دازند.

شایسته است نمایندگان مردم برای حضور در خانه ملت و رکن تصمیم گیری کشور همه موارد قانونی رعایت کنند و توجه به اصل ولایتمداری و انقلابی داشته باشند.

حمایت اخراجی های تائید نشده از نامزدهای غرب گرا

در حوزه انتخابیه بوشهر اخراجی انتخابات که نتوانستند تائید صلاحیت برای رفتن به مجلس شورای اسلامی دریافت کند و قبلا خود را اصولگرا معرفی کرده بود امروز حامی نامزدی شده است که خود نیز در لیست دولت قرار دارد و تفکر غربگرایی دارد.

جای سوال است چرا باید فردی که خود صلاحیت نامزدی برای مجلس شورای اسلامی ندارد امروز از یک نامزد دیگر حمایت کند؟

چرا یک احراز صلاحیت نشده توسط شورای نگهبان که قبلا جناح سیاسی خود را اصولگرا معرفی کرده است امروز از یک فرد که در لیست حامیان دولت است حمایت کند؟

آیا فردی که تفکر غربگرایی داشته باشد و حامیان وی از اخراجی های تائید نشده باشد می تواند در خانه ملت از حقوق مردم دفاع کند؟

مواردی که مردم برای انتخاب فرد اصلح باید به آن توجه داشته باشند:

نامزدی که قبل از ورود به مجلس شورای اسلامی هیچ گونه ملاحظه ای برای و توجه ای به شئونات اسلامی نداشته باشد قطعا هنگام ورود فردی برای تیم های دشمن و هم صدا شدن با ضد انقلاب خواهد بود.

متولیان برگزاری انتخابات و مجموعه های نظارتی باید تذکرات لازم به نامزهایی که از خطوط عبور می کنند کتبی اعلام کنند تا حقوق نامزدهایی که همه موارد قانونی و شرعی رعایت می کنند ظایع نشود.

بی توجهی به قوانین و عدم رعایت شئونات اسلامی در برخی ستادهای انتخاباتی حق الناس است که همه نامزدهای انتخاباتی باید به آن توجه داشته باشند.

اما مردم ولایتمدار بوشهر می دانند افرادی که قریب به یک دهه در پایتخت ساکن بوده اند و از نزدیک مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را لمس نکرده اند، قطعا نمی توانند راه گشایی برای حل مشکلات جامعه باشد.

امروز کشور بیشتر از هر چیزی به یک مدیر جهادی، انقلابی و ولایتمدار نیاز دارد، مردم استان بوشهر به فردی نیاز دارند که از نزدیک مشکلات آنها را حس کرده باشد و با ورود به خانه ملت زبان گویای مردم برای ایجاد اشتغال، توسعه زیرساخت ها، تخصیص اعتبار برای تکمیل پروژه های ناتمام، کمک برای توسعه در حوزه بهداشت و درمان، دفاع از حقوق معلمان و غیره باشد.

 

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !