جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

انتخابات، فضا را برای حضور بیگانگان و طمع آنان از بین می‌برد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: حضور مردم در انتخابات یک نه محکم به جهان استکبار و جلوه‌ای از مقاومت سیاسی است.

آخرین اخبار
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به‌گزارش سپاس؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در نشست با اعضای ستاد انتخابات اداره‌کل صداوسیمای مرکز بوشهر با قدردانی از تلاش‌های صداوسیمای مرکز استان در پوشش برنامه‌های گوناگون گفت: صداوسیما برای گستره پوشش و حوزه تأثیر در استان تلاش می‌کند و هر زمان سطح آن بالاتر می‌رود.
آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با بیان این‌که یکی از نماد‌ها و ارکان تجلی مردم‌سالاری دینی در نظام، انتخابات است، چند حیث، زاویه و ویژگی برای فعل انتخابات برشمرد.
انتخاب افراد برای تصدی اموری که به آن‌ها محول می‌شود، اولین زاویه‌ای بود که او به آن اشاره کرد و برای آن شاخص‌های ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شورا‌های شهر و روستا را مثال زد.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به این‌که دومین حیث، حضور جمعی مردم است، افزود: مردم همواره در عرصه‌های گوناگون نظام معماری و همیاری داشته‌اند و هر انتخابات یک نوع معماری برای ارتقاءبخشی نظام و احکام آن است.
امام جمعه بوشهر سومین حیث انتخابات را اعتماد به مدیریت انتخاباتی برشمرد و ادامه داد: اعتماد مردم به نظام است که مایه اعتماد مردم برای رأی دادن می‌شود و انتخابات حلقه واسطه‌ای محکم میان مردم و نظام است.
آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: چهارمین حیث انتخابات این است که حضور مردم در انتخابات یعنی حضور در چارچوب نظام و حمایت از تشکیلات و ساختار قانون و تأیید آن.
او با اشاره به این‌که پنجمین حیث انتخابات ولایتمداری است، اضافه کرد: امام(ره) و رهبری همیشه مردم را دعوت به حضور پرشور و شعور در انتخابات کرده‌اند، پس حضور مردم در انتخابات به‌معنی ولایت‌مداری است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ششمین و آخرین حیث انتخابات را مقاومت سیاسی نامید و گفت: جهان استکبار همواره به‌دنبال حضور کمرنگ مردم در انتخابات برای سلطه بر امور کشور است که حضور پرشور مردم در انتخابات یک نه محکم به جهان استکبار است که تحت عنوان مقاومت سیاسی مطرح شده است.
او با اشاره به این که انتخابات برکات فراوانی دارد، گفت: اولین نکته‌ای که باید به آن توجه شود حضور پرشور مردم در انتخابات و رأیِ برگرفته از شعور در عرصه انتخابات است که باید با یک برنامه‌ریزی منطقی همراه با جامعه‌شناسی و روان‌شناسی باشد.
آیت‌الله صفایی بوشهری تأکید کرد که انتخابات، فضا را برای حضور بیگانگان و طمع آنان از بین می‌برد، زیرا آن‌ها در مقام مقابله با انقلاب و این حرکت سیاسیِ مردمی در ابعاد امنیتی و اجتماعی هستند که نقطه اشتراک تمامی دشمنان ما، عدم حضور و یا مشارکت بسیار پایین مردم در این انتخابات است.
او با مهم دانستن فضای مجازی و این‌که انقلاب اسلامی از آغاز صحنه بمباران ساییبری بوده، تأکید کرد: مهمترین جنگ در عرصه کنونی جنگ در فضای سایبر است و صداوسیما باید تولیداتی قوی و پرمحتوا برای خنثی کردن این حملات داشته باشد.
امام جمعه بوشهر گفت: هر چه این مجلس قوی‌تر باشد مؤلفه‌های قدرت نظام قوی‌تر می‌شود و اقتدار در عرصه‌های دفاعی و امنیتی، اجتماعی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را در پی دارد.
او با اشاره به این‌که دشمنان ما ضعیف‌کش هستند افزود: اگر قوی شویم در نظام بین‌الملل مصون هستیم، اما اگر ضعیف باشیم مورد سلطه آنان قرار می‌گیریم.
نماینده ولی فقیه در استان از صداوسیما خواست تا شاخص‌های نماینده مجلس که رهبر انقلاب فرموده‌اند را معرفی و شاخص‌های احترام به قانون و اجرای آن در تمامی مراحل را به عنوان فرهنگ اخلاقی انتخابات تبیین کند.
مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر هم در این دیدار با اشاره به تولید ۵۰ هزار دقیقه برنامه در صداوسیمای استان برای انتخابات گفت: برای اولین بار و در عملیاتی ویژه، روز انتخابات مجلس یازدهم از ۱۵ نطقه استان بوشهر پخش زنده می‌شود که کاری ابتکاری و جهادی است.
سیدحسین ناظر افزود: پشتوانه انتخابات امسال در صداوسیمای مرکز بوشهر برگرفته از آراء مردم با افکارسنجی ۵۰ پرسشگر و همچنین تلاش ۱۵۰ نیروی عملیاتی این اداره‌کل برای روز انتخابات است.
او اضافه کرد: برنامه‌ریزی‌های ما برای انتخابات از شش ماه پیش و از هشتم آبان انجام شده که تلاش کردیم در پنج مرحله‌ی تبیین، تهییج، فراخوان، روز انتخابات و پس از انتخابات عملیات رسانه‌ای را اجرا کنیم.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !