سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

حضور حماسی در انتخابات دوم اسفندماه مسئولیت و تکلیف همگان است

آخرین اخبار
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر اظهار داشت: از اولین ملاک‌ها برای یک نماینده مجلس ایمان به خدا، خدامحوری، خدا ناظری و خود را در قبال کار مسئول دانستن است و دومین ملاک نیز تقوا است زیرا باید بدون گناه باشد و دچار انحراف نشود.

وی تصریح کرد: نماینده مجلس اسلامی باید انقلابی باشد و در قبال ارزش‌ها و آرمان‌های آن خود را کناره نبیند و پیشتاز دفاع از آرمان‌ها باشد.

امام‌جمعه بوشهر گفت: یک نماینده مجلس برای انقلابی بودن باید مردمی باشد و مردم و انقلاب را هزینه خودش نکند و با شجاعت در برابر اربابان ثروت و قدرت وظیفه و رسالت خود را به فراموش نسپارد.

صفایی بوشهری عنوان کرد: نماینده مجلس همچنین باید در مقابل خط انحراف و اینکه افرادی که بخواهند آرام‌آرام موجب از بین رفتن ارزش‌های انقلاب شوند، ایستادگی کند.

وی تصریح کرد: از دیگر ویژگی یک نماینده شایسته این است که در برابر آمریکا و حامیانش مقتدرانه بایستد و قاطع علیه آن‌ها سخن بگوید.

صفایی بوشهری اظهار داشت: ساده‌اندیشی است که کسی بگوید می‌خواهم با آمریکا باب مذاکره بازکنم زیرا آن‌ها تنها دنبال چپاول منافع ما هستند و این رویکرد در برجام پیشنهادی آن‌ها نیز به‌خوبی نمایان شد.

وی تأکید کرد: یک نماینده نباید تجمل‌گرا باشد و به دنبال منافع خود اطرافیانش نباشد بلکه خدمت به مستضعفان را سرلوحه کاری خود قرار دهد.

صفای بوشهری با بیان اینکه مراعات اخلاق، تقوا، ادب و آداب نمایندگی مجلس توسط کاندیداها و حامیان آن‌ها باید به‌صورت ویژه موردتوجه قرار گیرد گفت: مجلس شورای اسلامی یکی از ارکان مهم، مؤلفه‌های اقتدار و عصاره مردمی نظام جمهوری اسلامی و نماد مردم‌سالاری دینی است.

وی با بیان اینکه مجلس قوی و کارآمد منجر به اقتدار نظام جمهوری اسلامی می‌شود افزود: ولایتمداری نسبت به ولی‌فقیه از دیگر ویژگی‌های نماینده مجلس است زیرا مشروعیت همه عنوان‌ها و پست‌ها در سایه این مهم محقق می‌شود.

امام‌جمعه بوشهر با گرامیداشت چهلمین سالروز شهادت سردار سلیمانی و ۲۲ بهمن از راهپیمایی پرشور و حماسی بوشهری‌ها قدردانی کرد و همچنین با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: وی وجود حضرت فاطمه زهرا (س) را علت بقای رسالت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر ضرورت حمایت از گوجه کاران استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای تحقق این مهم باید خریدهای تضمینی، حمایتی و راه‌اندازی صنایع تبدیلی موردتوجه قرار گیرد.

نماینده مجلس باید ناظر بر قوه مجریه باشد

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با انتقاد از نامزدهایی که قول‌ها و وعده‌هایی به مردم می‌دهند که نمی‌توانند عمل کنند اظهار داشت: کسی که مرد عمل است وعده نمی‌دهد مگر قوه مجریه هستید که قول می‌دهید شما باید ناظر بر قوه مجریه باشید آن‌هم بعضی مواقع با آن‌ها هم‌کاسه می‌شوید.

وی در اهمیت موضوع انتخابات با نقل فرازهایی از بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری تصریح کرد: باید تحقیق کنیم و بر اساس ملاک‌ها و معیارهای که امامین انقلاب بیان فرموده‌اند رأی بدهیم، این ملاک‌ها توسط رهبر انقلاب بیان‌شده که به چه افرادی رأی دهیم.

هاشمی نژاد اضافه کرد: به افرادی که انقلابی، شجاع، کارآمد، دارای روحیه جهادی و به معنی واقعی طرفدار عدالت باشند باید رأی داد.

وی تصریح کرد: به افرادی که بعد از رفتن به مجلس می‌گویند به پیغمبر و امام زمان هم می‌شود انتقاد کرد رأی ندهیم.

امام‌جمعه عسلویه افزود: افرادی را انتخاب کنید که اهل خط و خطوط و گروه‌گرایی نباشند که وقت مردم را صرف حزب و گروه خود می‌کنند هرکس در خط ولایت است و صداقت دارد باید انتخاب شود، خیلی ضربه خوردیم از کسانی که با ولایت زاویه داشتند و مردم ضرر کردند.

وی با بیان اینکه به کسی رأی بدهیم که هر چه دارد در راه انقلاب و ولی امر مسلمین بدهد گفت: نماینده مجلس باید مؤمن متقی و ولایت‌پذیر باشد، مجلس در رأس امور است یعنی اگر مجلس خوب بود همه‌چیز خوب می‌شود و اگر مجلس بد بود همه‌چیز بد می‌شود.

امام‌جمعه عسلویه با انتقاد از برخی هزینه‌های انتخاباتی نامزدها خاطرنشان کرد: کسی که ولخرجی می‌کند، شام و نهار می‌دهد نمی‌تواند دلسوز مردم باشد یا کسی که نگاهش به این است که رأی مردم بخرد، رأی مقدس است با معیارهای مادی قابل‌محاسبه نیست.

کاندیدا در تبلیغات خود صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف را سرلوحه کار خود قرار دهند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی زاهد دوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار اظهار داشت: کاندیدا از اسراف و خرج پول‌های شائبه آلود اجتناب کنند و همچنین با خودداری از وعده‌های ناشدنی و فریب تبلیغاتی موجبات پرشورتر شدن فضای انتخابات را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران، با سربلندی در آزمون بزرگ انتخابات دوم اسفندماه، حلقه‌های شکست‌های راهبردی آمریکا را تکمیل‌تر خواهند کرد.

زاهد دوست با اشاره به آزمون بزرگ و سرنوشت‌ساز انتخابات دوم اسفندماه بیان کرد: سعی و جهاد اصلی همگانی در این هفته تلاش برای افزایش شورونشاط انتخاباتی و تحقق مشارکت حداکثری باشد.

وی تصریح کرد: خوب است بدانیم میانگین مشارکت مردم در کشورهای مدعی دموکراسی در انتخابات پارلمانی‌ها کمتر از ۴۰ درصد است، اما کمترین میزان مشارکت مردم ما حداقل دوازده درصد بیشتر از کشورهای مدعی است، البته انتظار دنیا از ایران اسلامی و ملت انقلابی در اولین انتخابات گام دوم انقلاب خیلی بیش از این‌ها است

خطیب نماز جمعه دلوار اظهار داشت: قبولی مردم در آزمون بزرگ انتخابات، درگرو دو اتفاق به‌هم‌پیوسته انتخابات خوب و انتخاب خوب است.

وی خطاب به کاندیدا تصریح کرد: نمایندگی و وکالت مردم ریاست و طعمه نیست! امانت الهی است که مردم به شما می‌سپرند، این میدان، میدان رقابت برای خدمت است نه رسیدن به ریاست و موقعیت.

امام‌جمعه دلوار با بیان اینکه شهید بزرگ امت سلیمانی عزیز که می‌فرمود: من خود را کاندیدای تیر و گلوله دشمن کرده‌ام و در کوه‌ها و بیابان‌ها به دنبال قاتل خود می‌گردم! راستی! این روزها ما به دنبال چه هستیم.

وی تصریح کرد: در تبلیغات انتخاباتی کاندیدا به دنبال اثبات توانمندی‌ها، بیان ایده‌ها و برنامه‌ها و ظرفیت‌های خود باشند و از نفی و تخریب یکدیگر اجتناب کنند.

زاهد دوست گفت: از مجریان و ناظران انتخابات هم انتظار داریم با رعایت اصل بی‌طرفی فعالیت‌های مذمومی چون سفره انداختن‌های آن‌چنانی و پول پاشی‌های خیانت آلود و پدیده خریدوفروش رأی که مستقیماً به اعتماد مردم و اعتبار نظام مقدس اسلامی لطمه می‌زند رصد و جلوگیری شود.

وی با اشاره به اربعین شهادت سردار دل‌ها شهید سلیمانی تصریح کرد: نصرت الهی شامل این سردار سرافراز ما شد، چون با شهادت او و خون مطهرش ندای مظلومیتشان را به عالم رسید و همه دنیا حقیقت جریان مقاومت را شنیدند و آن را درک کردند..

خطیب نماز جمعه دلوار اظهار داشت: یقیناً قدرت شهید حاج قاسم و از سردار سلیمانی قوی‌تر و مؤثرتر است همچنان که شاید اگر امام حسین هزار سال عمر می‌کرد نمی‌توانست پیامی که با شهادت خود به دنیا رساند را این‌طور برساند.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شکست سیاست و راهبرد فشار حداکثری دشمن بود

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه با اشاره به حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اظهار داشت: علیرغم همه توطئه‌ها و تبلیغات سو دشمنان برای کمرنگ جلوه دادن و عدم حضور مردم در این راهپیمایی، اما حضور مردم در سراسر کشور با وجود هوای بسیار سرد باشکوه و کوبنده‌تر از سال‌های پیش بود.

وی با تقدیر از حضور حماسی مردم شهرستان گناوه در این راهپیمایی باشکوه افزود: راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شکست سیاست و راهبرد فشار حداکثری دشمن بود و امسال مردم با حضور باشکوه خود سیلی محکمی به همه یاوه گویان و بدخواهان انقلاب زدند.

رکنی حسینی گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال جلوه بارز همبستگی، جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی و با یاد شهید سلیمانی که نماد مکتب و تفکر بالنده و رشد دهنده اسلامی است برگزار شد که در هیچ کجای دنیا نمی‌توان این جلوه را به نظاره نشست.

امام جمعه گناوه گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن دومین رفراندوم مقاومت در فاصله چهل روز و پس از حضور باشکوه چند میلیونی در تشییع پیکر سردار دل‌ها بود که مردم با حضور باشکوه خود رقم زدند.

وی اضافه کرد: اکنون مردم مسئولیت خود را به خوبی انجام داده‌اند و نوبت مسئولان و دولتمردان است تا در حل مشکلات مردم تلاش کنند.

امام جمعه گناوه ادامه داد: مدیران ارشد کشور باید فرصت باقی مانده مسئولیت خود را غنیمت شمرده و از لحظه لحظه دوران مسئولیت خویش برای خدمت به مردم استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند دومین آزمون پیشرو در سال جاری است خاطرنشان کرد: مردم غیور ایران اسلامی همانگونه که در راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور باشکوه خود حماسه‌ای بزرگ خلق کردند با حضور حداکثری در انتخابات نیز جواب دندان شکنی به دشمنان خواهند داد.

رکنی حسینی گفت: قبولی مردم در آزمون انتخابات در گرو دو اتفاق به هم پیوسته انتخابات خوب و انتخاب خوب و اصلح است.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: انتخابات خوب به معنای شرکت فعال و گسترده مردم در انتخابات است و اگر چه ممکن است گروهی توقعاتی داشته باشند ولی رأی دادن به معنای انتخاب سرنوشت است

وی با اشاره به اینکه انتخاب خوب دارای ملاک‌ها و معیارهایی است گفت: مقام معظم رهبری با بیان ملاک‌ها و معیارهای یک انتخاب اصلح حجت را بر همه ما تمام کرده است.

وی ادامه داد: مؤمن بودن، انقلابی بودن، شجاعت، نترسیدن از دشمن، دارای روحیه جهادی، کارآمد بودن، طرفدار عدالت از ویژگی‌های مهمی که رهبری برای یک نماینده برشمردند.

امام جمعه گناوه گفت: به تعبیر بیان رهبر معظم انقلاب هرکس دوستدار کشور، آبروی وطن و به دنبال حل مشکلات کشور است علاج حل مشکلات انتخاب قوی و اصلح است.

وی گفت: کاندیداها و طرفداران آنها اخلاق انتخاباتی را در تبلیغات رعایت کنند و از تخریب کاندیداهای دیگر بپرهیزند.

رکنی حسینی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) و روز زن عنوان کرد: خداوند با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) نعمت بابرکتی و کوثری به پیامبر (ص) داد که امروز نسل آن حضرت از کوثر حضرت زهرا (س) است.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !