شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

افزایش ۲ برابری تولید میگوی پرورشی استان بوشهر

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: با وارد مدار شدن سایت‌ها تولید میگوی پرورشی استان بوشهر به ۲ برابر فعلی افزایش می‌یابد.

آخرین اخبار
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛  سعید زرین‌فرمعاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر امروز در نشست بررسی طرح‌های آبزیان اظهار داشت: برداشت میگوی پرورشی در هر هکتار از ۳ تن  به بیش از ۴ تن افزایش یافته که برق‌دار شدن سایت‌های پرورش میگو نقش مهمی در این عرصه داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه تا سال ۱۳۸۱  حدود ۱۰ سایت پرورش میگو در سواحل استان بوشهر فعال بود تصریح کرد:  این سایت‌ها که در زمینی به مساحت حدود ۴ هزار تا ۵ هزار هکتار اجرا شده است تا ۱۷ سال بعد از احداث هیچ سایتی به آن افزوده نشد که در ۲ سال اخیر ۵ سایت و یک طرح توسعه به این مجموعه افزوده شد.

وی تاکی کرد: با وارد مدار شدن این سایت‌ها تولید میگوی پرورشی استان بوشهر به ۲ برابر فعلی افزایش می‌دهد.

زرین‌فر با اشاره به اینکه سایت‌های پرورش میگوی جدید برای راه‌اندازی در حال فعالیت است گفت: سرمایه‌گذاران این حوزه، طرح‌های پرورشی را متراکم و فوق متراکم در حال اجرا دارند و پیش بینی می‌شود با بهره‌برداری از این پروژه‌ها بالای ۸۰ هزار تن میگوی پرورشی تولید شود.

وی اجرای شهرک شیلاتی رود شور با مساحت ۳ هزار هکتار را یکی از این پروژه‌ها دانست و افزود: در این راستا طرح توسعه اراضی پرورش میگو در شیف به مساحت ۷۰۰ هکتار، دیلم شمالی ۷۰۰ هکتار، زیارت ساحلی ۷۰ هکتار و طرح توسعه اراضی پرورش میگو در دلوار۳ و سایت خورخان به ترتیب به مساحت ۲۰۰ و ۲۰۰۰ هکتار در حال اجرا است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: علاوه بر تولید بیش از ۵۰ درصد میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تاکنون ۴۳ مجوز پرورش ماهی در قفس نیز در این استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه از این شمار  ۵ مجوز صادرشده در عرصه پرورش ماهی در قفس راه اندازی و فعال شده است یادآور شد: علاوه بر پرورش ماهی در قفس برای تولید جلبک دریایی و زالو هم مجوز صادر شده است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !