شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

شهید سلیمانی با رعایت خط قرمزها فراجناحی بود/ حاج قاسم از محرم گذشته فضای شهادت داشت

رفیعی گفت: شهید سلیمانی در کنار رعایت خط قرمز ها اما اگر فردی 40درصد بریا کشور اثر گذار بود و 60درصد  مشکل داشت وی را مورد احترام قرار می داد و این هنر تواضح از خصوصیاتی است که رد قرآن به آن اشاره شده است.

آخرین اخبار
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛  مراسم چهلمین روز از شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به همت فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، نماینده مقام معظم رهبری و هیات رزمندگان اسلام در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر با حضور همه اقشار مردم و با سخنرانی حجت الاسلام رفیعی برگزار شد.

حجت الااسلام ناصر رفیعی در مراسم چهلم شهید سلیمانی در بوشهر گفت: یکی از آرزوهای اولیاء خداوند شهادت بوده است به گونه ای که مولای متقیان این قدر به شهادت توجه داشتند که اشعاری در وصف ایشان با موضوع شهادت توسط شاعران سروده شده است و در خطبه ۱۰۶ نهج البلاغه به شهادت سخن گفته اند.

کارشنان صدا و سیما با بیان اینکه شهادت موضع بشارتی است، اظهار کرد: یکی از دعاهایی که پیامبر اسلام بعداز نماز سه بار تکرار می کردند می فرمودند خدایا شهید شوم و زنده شوم و در روایت ها وجود دارد که حضرت هر کس را دوست داشتند برای وی دعای شهادت و عاقبت بخیری می کردند.

رفیعی افزود: هنگام شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش بسیاری از شخصیت هایی که از آنها کمتر اطلاعیه و حضور در برنامه ها مراسمات دیده می شد اما در این داستان اطلاعیه صادر کردند و شخصا در مراسم حضور داشتند و گاها خود متولی برگزاری مراسم های یادبود برای آن شهید بزرگوار شدند که این گونه اقدامات از برکات خون شهدا است.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی در محرم سال گذشته چهره عجیبی داشت، انگار ایشان روی زمین نبود به گونه ای که مقام معظم رهبری در حالی که ابتدای مراسم با ایشان صحبت و در آغوش گرفت، پایان مراسم نیز دوباره مقام معظم رهبری حاج قاسم را صدا زد و وی را در آغوش گرفت.

کارشناس صدا و سیما عنوان کرد: برخی افراد با چهره های غیر مذهبی و بد حجاب در مراسم حاج قاسم سلیمانی حضور داشتند که این محبوبیت بین مردم خداوند برای مومنین خواهد داد و شهید قطعا موجب خیر و برکاتی خواهد بود.

رفیعی با اشاره به اینکه خط قرمز شهید سلیمانی مقام معظم رهبری بود، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی در کنار رعایت خط قرمز ها اما اگر فردی ۴۰درصد برای کشور اثر گذار بود و ۶۰درصد  مشکل داشت وی را مورد احترام قرار می داد و این هنر تواضح از خصوصیاتی است که در قرآن به آن اشاره شده است.

وی عنوان کرد: حاج قاسم خط قرمزی جزء رهبری نداشت و در همه امور فراجناحی برخورد می کرد اما در مقابل دشمنان کاملا با قاطعیت می ایستاد؛ این شهید علاقه بسیار زیادی به حضرت زهرا داشت که منزل خود در کرمان به نام بیت الزهرا نام گذاری کرده بود و هرساله در ایام فاطمیه روضه حضرت برگزار می کرد.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !