شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

‌بارش ۶ متری برف در محور مهاباد ـ بوکان /مفقودشدن ماشین آلات راهداری زیر برف

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی‌ گفت: نفوذ سامانه سرد و بارشی اغلب نقاط استان را سفیدپوش کرده و بیش از ۶ متر برف در محور مهاباد به بوکان باریده است.

آخرین اخبار
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش خبرگذاری سپاس؛ ارسلان شکری با اشاره به نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان اظهار داشت:با نفوذ سامانه سرد بارش از بعد از ظهردوشنبه به استان  شاهد بارش برف در اکثر شهرهای استان هستیم.

وی با اشاره به تدوام بارش ها در ارتفاعات استان افزود: ارتفاع برف در گردنه قره‌بلاغ محور مهاباد – بوکان که به بیش از ۶ متر رسیده است، موجب بسته شدن این محور شده است.

شکری ادامه داد:شدت کولاک در این محور به حدی است که چند دستگاه خودرو و ماشین‌آلات سنگین راهداری این شهرستان از جمله ۲ دستگاه لودر و گریدر در زیر برف مدفون شدند.

وی  تصریح کرد: با توجه به بارش برف وکولاک شدید، تردد در گردنه قوشچی، مسیر قوشچی – سلماس، گردنه قره تپه و مسیر سلماس – خوی فقط با زنجیر چرخ میسر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  بیان کرد: راهداران زحمت کش  با کمک صدها دستگاه ماشین آلات اعم از سنگین، نیمه سنگین و سبک در عملیات راهدار زمستانه فعالیت دارند.

وی به رانندگان توصیه کرد: در زمستان تجهیزات لازم از جمله زنجیر چرخ همراه داشته باشند زیرا یک از دلایل ایجاد گره ترافیکی نداشتن زنجیر چرخ بویژه کامیون‌ها، تانکرهای نفت کش، تریلی باری و اتوبوس در هنگام بارش‌ها است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !